Lt / En
Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis ir ŠMC skelbia naujų filmų atranką
2016.09.16-24
Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio direktorius Lars Henrik Gass atvyksta į Vilnių ieškoti naujų, 2016 metais sukurtų filmų, kurių maksimali trukmė yra 35 min. Į šią kategoriją gali patekti ir 2015 metais sukurti filmai, jei jie iki šiol nebuvo rodyti užsienyje.

1954 metais įsteigtas Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis (www.kurzfilmtage.de) yra seniausias tokių filmų festivalis pasaulyje bei viena didžiausių tarptautinių platformų mažosioms kino formoms pristatyti. Jau daugelį metų šis festivalis turi puikią reputaciją ir vizualaus meno srityje, kurioje sukuriama vis daugiau trumpametražių filmų ir videodarbų. Savo filmus Oberhauzeno festivalyje yra rodę tokie garsūs režisieriai ir menininkai kaip Eija-Liisa Ahtila, Werner Herzog, Pipilotti Rist ar Martin Scorsese. Kasmet festivalis pritraukia įvairaus amžiaus ir interesų grupių žiūrovus iš Oberhauzeno regiono, visos Europos ir daugelio kitų šalių. Kaskart sulaukiantis virš 1100 akredituotų meno ir kino industrijos profesionalų, šis festivalis yra ne tik diskusijų forumas, naujų krypčių ir talentų atradimo vieta, šiuolaikinės kino raidos katalizatorius ir pristatymo scena, bet ir viena svarbiausių trumpametražių filmų institucijų visame pasaulyje.

Festivalio direktoriui Gassui filmų atranką Lietuvoje padės atlikti Šiuolaikinio meno centras. Kviečiame menininkus siųsti trumpametražius filmus atrankai iki rugsėjo 24 d., šeštadienio, 12:00, naudojantis didelių skaitmeninių failų siuntimo platformomis ir adresuojant juos elektroniniu paštu egle@cac.lt (laiško pavadinimas „Tarptautinis Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalis”). Siunčiant filmą prašome nepamiršti titruose įrašyti jo pavadinimą, autorių ir sukūrimo metus, prie laiško taip pat galima prisegti ir kūrėjo CV.
Calendar
A reading-picnic to mark the publishing of “Mapping Dimensions 27” by CA Conrad
Baltic Triennial 13 offers a free educational program for children and youth
JCDecaux Prize 2018: Announcing the Participants of the Upcoming Exhibition
Susitikimas ir skaitymai su poete Hera Lindsay Bird
Film club “Plateau”: Dominic Gagnon “Of the North” (2016)
FUEGO (A Tribute To The Erotic Drama) A Reading Performance by Ioanna Gerakidi
Archive