Šiuolaikinio meno centras tęsia vaikams ir jaunimui skirtą edukacinę programą bei kviečia į ekskursijas po parodas. Po ekskursijų dalyviams bus siūloma atlikti kūrybines užduotis:

UŽSNŪDĘS PĖDSEKYS

Dainiaus Liškevičiaus parodoje „Labyrinthus“ pristatomos architektūros, skulptūros ir instaliacijos formos, asmeninės kolekcijos bei retrospektyvos žanrai, kuriuose persipina dokumentiniai asmeninės bei visuotinės (pasaulio) istorijos fragmentai bei pramanyti faktai. Ekskursijos metu bus kalbama apie istoriją kaip pėdsekystę ar detektyvą, o dalyviai bus skatinami interpretuoti istoriją kaip nežinomo žmogaus ar gyvūno paliktą pėdsaką.

Po ekskursijos jaunesniųjų klasių moksleiviai kviečiami kurti savo pasakojimus gaminant „sekretus“, tuo tarpu vyresnieji bus skatinami kartu su vadovu „skaityti” parodoje rodomus meno kūrinius, diskutuoti, kuo skiriasi kalbėjimas pirmuoju ir trečiuoju asmeniu ir bus kviečiami kartu iš savo sugalvotų fragmentų sukurti fikcinę, išgalvotą tapatybę.

ŽODŽIAI ERDVĖJE

Parodoje „Idealistinė funkcija“ dalyvauja trys skirtingų kartų estų menininkai – Raul Meel, Anu Vahtra ir Dénes Farkas. Šiuos autorius tarpusavyje sieja tai, ką šios parodos kuratorė pavadino erdvine poezija – čia eksponuojami tekstai-piešiniai, sukurti spausdinamąja mašinėle, optinio meno kompozicijos ir erdvinės instaliacijos, kuriose žaidžiama žodžiais, jų geometriniu ir erdviniu išsidėstymu, sąvokų ir formų bei tūrių santykiais ir mąstoma apie erdvę poetiškai.

Susipažinę su paroda moksleiviai bus pakviesti pažaisti sąvokų žaidimą, naudodami kūno kalbą, ir iš iškirptų žodžių sukurti vizualinės poezijos eskizus – ketureilius, kurių grafinė forma, vizualinė struktūra būtų neatsiejama nuo eilėraščio reikšmės.

SPORTO SALĖ

Vasario 25 d., trečiadienį, 18 val. menininkas Augustas Serapinas kviečia į paskaitą „Sporto salė“, kuri vyks neįprastoje erdvėje – Šiuolaikinio meno centro sandėlyje. Remdamasis savo meno praktika jis kalbės apie edukaciją, ypatingą dėmesį kreipdamas į periferines mokymosi patirtis. Pasak menininko, naudojant „sporto salės“ įvaizdį, galima mąstyti ne tik apie švietimo sistemą, bet ir apie bendravimo kultūrą, kuri yra svarbi, nors dažniausiai neakcentuojama mokymosi proceso dalis. Pasitelkdamas pavyzdžius, kaip ši „bendravimo kultūra“ tampa institucijų veiklos pagrindu ar įvairių medijų dėka veikia DIY (do it yourself) bendruomenėse, menininkas atvers erdvę, kurioje klaida laikoma nebe „neatitikimu“, o produktyvia ir turininga mokymosi patirtimi.

Suaugusiųjų ir moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus iki kovo 18 d., antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 17 val. Ekskursijos grupėms, renginiai ir edukaciniai užsiėmimai yra nemokami.

Išsamesnė informacija ir registracija tel. +370 5 2608960, +37068265010 bei el. paštu [email protected]