Lt / En
„Slavs and Tatars“ paskaita-performansas „79.89.09“ ŠMC kino salėje
2017.09.08
2017 m. rugsėjo 8 d., penktadieni, 19 val. ŠMC kino salėje

Paskaita-performansu „79.89.09“ apžvelgiama 1979 m. Irano revoliucija ir Lenkijos „Solidarumo“ judėjimas – du kertiniai modernybės epizodai ir dviejų pagrindinių XX-XXI a. politinių naratyvų – komunizmo ir politizuoto islamo – riboženkliai. Paskaitą „Slavs and Tatars“ sukūrė du kartus per metus Berlyne leidžiamam žurnalui „032c“, ir, apžvelgdami tokias skirtingas temas kaip vientakiškumas, modernybė ir „The Beach Boys“, ja mėgina atskleisti dviejų minėtų istorinių epizodų reikšmę Artimiesiems Rytams šiandien. Šią paskaitą-performansą kolektyvas taip pat atliko pristatydamas antrąjį savo darbų ciklą „Tautų draugystė: Lenkų šiitų šoubiznis“, kuriuo tyrinėjo netikėtus ekonominių, kultūrinių ir politinių Lenkijos bei Irano istorijų susikirtimo taškus. Aprėpdami laikotarpius ir temas nuo XVII a. sarmatizmo iki XXI a. reformacijos sąjūdžio Irane, nuo visą parą pasiekiančių žinių ritmo susiformavimo iki amatininkiškumo pilietinėje diplomatijoje, „Slavs and Tatars“ pristato netiesioginį žvilgsnį į šias dvi savo tapatybę konstruojančias valstybes.

Paskaita-performansas „79.89.09“ jau buvo pristatytas daugiau nei dvidešimtyje institucijų ir universitetų visame pasaulyje, tarp jų – Dalaso meno muziejuje, Varšuvos modernaus meno muziejuje, Niujorko Kolumbijos universitete, Tarpdisciplininio šiuolaikinio meno centre „REDCAT“ Los Andžele, Gerrito Rietveldo meno akademijoje Amsterdame, Šardžos meno fonde ir kitur.

Trukmė: 50 minučių.
Šis renginys yra „Slavs and Tatars“ parodos „Iš lūpų į lūpas“ dalis, įėjimas nemokamas.

„Slavs and Tatars“ (lt. Slavai ir totoriai) yra „polemikos ir intymių smulkmenų frakcija“, pašventusi savo veiklą teritorijos, plytinčios tarp rytinės Berlyno sienos ir vakarinės Didžiosios kinų sienos, dar žinomos Eurazijos vardu, tyrimams. Kolektyvo kūryba apima įvairias medijas ir disciplinas bei platų aukštosios ir žemosios kultūros registrų spektrą. „Slavs and Tatars“ praktika dažniausiai pristatoma trimis veiklos formomis: parodomis, publikacijomis bei paskaitomis-performansais.


Parodą remia:
Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
ifa: Vokietijos užsienio ryšių institutas
Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje

Vaizdas: Slavs and Tatars, 79.89.09, nuo 2009, paskaita-performansas. Nuotrauka: Kolya Zverkov.
Kalendorius
Šiuolaikinio meno centro edukacinė programa rugsėjo – spalio mėnesiais
„Išrašant ateitį“: režisierės Jurgos Zabukaitės kuruojama filmų programa
Spaudos diena ŠMC: naujos rudens sezono parodos
Žilvinas Landzbergas dalyvauja 33-ojoje San Paulo bienalėje
Įsivaizduojant niūrią tikrovę: mašininio matymo reversinė inžinerija Luko Skrebowskio paskaita
Simono Dybbroe Møllerio filmų trilogijos pristatymas dalyvaujant menininkui ir parodos kuratoriui Post Brothers
Archyvas