Lt / En
Algimantas Jonas Kuras. Piešiniai, daiktai, pusmeniai
Kuratorius: Jonas Valatkevičius
2000. VII.12 - VIII. 27
Kuratorius:
Jonas Valatkevičius

Algimantas Kuras meno mėgėjams visų pirma žinomas kaip tapytojas. Tačiau šioje parodoje Algimantas Kuras pristatė piešinius, projektų eskizus, nebaigtus kūrinius ir daiktus, įkvepiančius jį kūrybai.

Daugeliu atvejų, tai neįgyvendintų minčių eskizai, gana dažnai - tai netgi praktiškai neįgyvendinami projektai. Šie darbai apima beveik visą menininko kūrybinę karjerą - čia buvo ir septintojo dešimtmečio piešinių, ir šiandieną menančių darbų.

Kiek kita daiktų ir objektų reikšmė. Paprastai tai yra niekam nebereikalingi daiktai, kurių funkciją jau seniai nutrynė laikas. Pats menininkas apie juos taip sako: „Daiktai, su kuriais aš gyvenu ir man jie patinka“.

Parodoje jie pateikti taip, kaip gyvuoja menininko dirbtuvėje. Šie daiktai jau senokai Algimanto Kuro yra transformuojami į tapybos darbus.

Nereikalingų daiktų „portretai“ jau yra tapę ypatingu Algimanto Kuro kūrybos ženklu. O pati tapyba šioje parodoje išnyra gerokai keistu pavidalu - viena įdomesnių ekspozicijos detalių yra keli, Algimanto Kuro teigimu, nevykę paveikslai, kurie „gerokai pasitaisė kiek laiko praleidę po taikiniu“ ir tapę suvarpyti strėlyčių.
Galerija
Kalendorius
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
AIKO herbariumas: augalų rašymas įvietintose ekologijose
Susitikimas su menininke Beatriče Mockevičiūte
Archyvas