Lt / En
João Penalva. Videoinstaliacijos
Kuratorius: Deimantas Narkevičius
2000.I.20 - II.27
João Penalva gimė 1949 m. Lisabonoje 1976 - 81 m. studijavo Čelsio meno mokykloje, Londone nuo 1976 m. gyvena ir dirba Londone

Pasaulio meno scenoje gerai žinomas portugalų menininkas Vilniuje pristatė dvi videoinstaliacijas: „Wallenda“ (1997 - 1998) ir „Misteris“ (1999).

„Wallenda“ - tai didingo užmojo kūrinys, kurį menininkas atliko po ilgų ir nuoseklių repeticijų drauge su profesionaliais muzikais. Šiam kūriniui João Penalva savo lūpomis įšvilpavo Igorio Stravinskio „Šventojo pavasario“ - 1912 - 1913 m. sukurto baleto partitūrą.

Švilpavimo įrašą instaliacijoje papildo ekvalaizeriu pateikiamas garso grafinis pavidalas bei videoprojekcija. Joje užfiksuotas senstantis lyno akrobatas Didysis Wallenda, kuris 1979 m. nusprendė vėl pasirodyti publikai ir užsimojo balansuodamas kartimi pereiti viela, 40 metrų aukštyje ištempta tarp dviejų daugiaaukščių Puerto Riko sostinės San Chuano viešbučių.

„Misteris“ - tai visiškai naujas João Penalvos videofilmas, kurio premjera buvo planuota specialiai Vilniui. Menininkas sako, kad „Misterio“ sumanymas susijęs su juokingai menku įvykiu. „Prieš keletą metų kartą išėjau iš vienos Londono aludės ir nugirdau „įmetusios“ moteriškės pokalbį su draugužiu. „Žiūrėk, dar vienas nusivažiavęs Patrikas“, - pagavau jos žodžius. Tai, kad ji mane palaikė airiu, man padarė tokį įspūdį, jog mane tiesiog apsėdo mintis „buvimą“ airiu pasirinkti kaip vieną iš savo vaidmenų“.
Kalendorius
14-ąją Baltijos trienalę kuruos Valentinas Klimašauskas ir João Laia
Barokinio teatro triukšmų mašinų kūrybinės dirbtuvės
ŠMC dienos stovyklos
ŠMC skulptūrų kiemo ekskursijos
Navigacijos | Iš „Blogų orų“ serijos
Papildomos ekskursijos po parodą „Galva su daug minčių“ su parodos kuratorėmis ir architektu
Archyvas