Lt / En
Ne apie žodžius
Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė
2015.11.13–2016.01.06
Parodos dalyviai: Øyvind Aspen, Jos de Gruyter & Harald Thys, Daniel Dewar & Grégory Gicquel, D.O.R., Kipras Dubauskas, Lili Dujourie, Laurent Dupont, Mai Hofstad Gunnes, Hannah Heilmann, Anders Holen, E.B. Itso, Kalin Lindena, Maria Loboda, Valérie Mannaerts, NUG, Michael Van den Abeele

Ši paroda – apie tai, kas nenusakoma ir neišsakoma. Nekalbines idėjas ir alternatyvius pažinimo būdus skirtingi menininkai bei mąstytojai tyrinėjo ir bandė ne kartą. Ir nors šiuolaikinio meno realybei apibrėžti dažnai pasitelkiame būtent kalbą, išlieka ir kitokio susitikimo su kūriniais galimybė.

Prasidėjusi ten, kur baigiasi žodžiai, paroda „Ne apie žodžius“ atsiveria instinktyvumui, materijai, vizualumui ir subjektyviam santykiui. Ji pasirodo kaip vientisas, tačiau įvairialypis kūnas – miražiškas gamtovaizdis, lyg dekoracija ar medžiotojo jaukas, viliojantis akį ir atveriantis tik dalelę visumos. Parodos kūriniuose jungiasi materija ir patirtis, susipina ironija ir nuoširdumas, maskuotė ir groteskas, vaidyba ir laimingi atsitiktinumai. Kūriniai kviečia susitikti pusiaukelėje, drauge likdami tvirtai įaugę daiktų pasaulyje – pažiniame per santykius, kuriems įvardinti, laimei, nebeužtenka žodžių.


Lapkričio 13 d., penktadienį, 18 val., menininkų grupė D.O.R. pakviesti iškilmingai atidaryti parodą ir išsamiai pristatyti svarbiausias idėjines nu-kalbintos situacijos tendencijas, veikiančias erdvę tarp žodžio ir daikto, ir tai, kaip ši padėtis brutaliai de-komunikuoja mintį.

Atidarymo vakarą užbaigs menininkės Hannah’os Heilmann DJ performansas.


Parodą remia:
Šiaurės šalių kultūros fondas
Flamandų vyriausybės Menų ir paveldo agentūra
Lietuvos kultūros taryba
ifa: Vokietijos užsienio ryšių institutas
Danų kultūros agentūra
Wallonie-Bruxelles International - Valonijos-Briuselio regiono Belgijoje agentūra

Parodos atidarymo rėmėjai:
Goethe’s institutas Lietuvoje
Prancūzų institutas Lietuvoje
Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje

Padėkos: Francis De Beir, Gabrielle Jacquet, „Loevenbruck“ galerija (Paryžius), „Schleicher und Lange“ galerija (Berlynas), „Gavin Brown’s Enterprise“ galerija (Niujorkas), Ingrid Klenner, Frank Pezza, Gento Karališkoji dailės akademija, Modestas Šipila, Leo Cohen, Naomi Langham.


Vaizdas: Daniel Dewar & Grégory Gicquel, Avinas, 2012, animuotas gif failas, 3 sekundžių kilpa, 3 vienetų tiražas, „Loevenbruck“ galerijos Paryžiuje nuosavybė.
Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas