Lt / En
Žilvinas Landzbergas. R
2017.05.10–10.29
Žilvinas Landzbergas
R


Komisaras: Kęstutis Kuizinas
Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė
Koordinatorius: Edgaras Gerasimovičius
Architektūros konsultacijos ir brėžiniai: Petras Išora, Ona Lozuraitytė
Viešieji ryšiai ir marketingas: Eglė Trimailovaitė
Dizainas: Povilas Utovka
Techninė komanda: Vėjas Aliukas, Jonas Aničas, Donatas Jankauskas, Matas Janušonis, Aistis Kavaliauskas, Almantas Lukoševičius, Martynas Maziliauskas, Rytis Urbanskas, Ilona Virzinkevič, Dovas Vyšniauskas

Spaudos dienos: gegužės 10–12 d.
Atidarymas: gegužės 12 d. 19.00
Scuola San Pasquale, San Francensco della Vigna, Castello 2786, Venecijoje
Darbo laikas: antradieniais–sekmadieniais 10.00–18.00
Lietuvos paviljono atstovė spaudai: Eglė Trimailovaitė, E: egle@cac.lt / T: +370 692 06667
Facebook / Instagram


57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovauja Žilvino Landzbergo instaliacija R, atverianti hipnotizuojančias tikroves, kuriose šiaurietiški peizažai ir vaizdiniai susijungia su venecijietiška Scuola San Pasquale pastato balto kubo erdve.

R – tai ryšys, regimybė, ramybė, raktas, radis, renis, refleksija, realybė, reikšmė ir rimas. RA – kaip astronomijoje, mitologijoje, medicinoje, chemijoje, muzikoje, jūreivystėje ir kitur. R yra kompleksiškiausia abėcėlės raidė, aprėpianti platų geometrinių figūrų bei reikšmių spektrą ir tįstanti racionalumo ir fantazijos ribomis.

R yra būdingas Žilvino Landzbergo meninės praktikos elementas, kur R yra erdvė ir objektas, veikėjas, raidė, ženklas ir portalas. Landzbergo instaliacijos įgyja fizinį ir jutiminį kūną, jose pasitelkiama pasakos struktūra, kurioje archetipiniai elementai, socialinės refleksijos ir asmeninės įžvalgos susipina į fantastinius erdvinius pasakojimus.


Žilvinas Landzbergas (g. 1979 m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Landzbergas studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje ir baigė podiplomines studijas „De Ateliers“ rezidencijoje Amsterdame. Nuo 2003 m. Landzbergas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs savo personalines parodas tokiose institucijose kaip Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir „Modern Art Oxford“ Jungtinėje Karalystėje. Jo darbai buvo pristatyti daugelyje tarptautinių grupinių parodų: „About the Trees“ Paulo Klee centre (ZPK) Berne (2016), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ muziejuje „De Hallen“ Harleme (2009) ir X Baltijos tarptautinio meno trienalėje „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009).


Lietuvos paviljoną Venecijos bienalėje pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Rėmėjai: Lewben Art Foundation, Monika Mačiulytė, Galerie Fons Welters, UAB „Druskininkų RASA“

Dėkojame ŠMC komandai, Mildai Bendoraitytei, Vytautui Biekšai, Jokūbui Čižikui, Delta Mitybai, Antanui Dombrovskij, AntanUI DubauskUI, Styrmir Örn Guðmundsson, Simonui Gutautui ir UAB “Širvėnos bravoras”, Jonui Kanevičiui, Vsevolodui Kovalevskiui, Ignui Lesauskui, Elonai Lubytei, Mantui Maziliauskui, Chiarai Mingardi, Remigijui Praspaliauskui, Kultūros atašė Romoje Julijai Reklaitei, Giedrei Rutkauskaitei, Marco Scurati, Davide Trezzi, Jolantai Varanauskaitei, Mariui Vaupšui, Irinai Vitolai, Redai Vyšniauskienei, AB “Volfas Engelman”, Alessandro Zorzetto, Jonui Žukauskui

Paviljono nuotrauka: Milda Bendoraitytė
Ekspozicijos nuotraukos: Andrej Vasilenko
Galerija
Kalendorius
Naujų leidinių pristatymas: Valentino Klimašausko, Lauros Kaminskaitės ir Anastasijos Sosunovos knygos
Nemokamos ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai kovo mėnėsį
Sharon Lockhart filmų programa
James Benning filmų programa. Kraštovaizdis patyrimui ir skaitymui: laikas, ekologija, politika
Tiriamoji estetika: Forensic Architecture
Ekskursijos po parodas su kuratoriais
Archyvas