Lt / En
Pastoralė

Pastoralė

Pastourelle

Režisierius: Nathaniel Dorsky

Eksperimentinis filmas, JAV, 17 min., 2010

Programos dalis:
„Nathaniel Dorsky: kinas kaip pasišventimas"

Tai yra tylus ir meditatyvus filmas perteikiantis pasišventimo ir meilės patyrimą. Pastoralė yra kito Nathanielio Dorsky filmo Aubade kontrapunktas (pastoralė ir aubadė yra dvi skirtingos romanso dainų formos mus pasiekiančios iš Trubadūro tradicijos).

Apie filmų autorių:

Nathanielis Dorskis (g. 1943) – išskirtinę vietą Amerikos eksperimentinio kino istorijoje užimantis kūrėjas, kuris jau penkis dešimtmečius (nuo 1963 metų) išlieka ištikimas 16 mm juostai. Bandydamas sukurti atviros formos kiną, Dorskis savo filmuose kliaujasi minimalistiniu vaizdo figuratyvumu (šviesa, spalvomis, ir daiktų tekstūromis), nereikšminiu montažu bei vaizdo nebylumu. Savo knygoje Kinas kaip pasišventimas (angl. Devotional Cinema, 2005) Dorskis akcentuoja transformatyvų kino patirties potencialą išsipildantį tuomet, kuomet pasaulis nėra patalpinamas į suvokimą išoriškai organizuojančias reprezentacines kategorijas. “(...) leidimas objektams būti matomiems tokiems, kokie jie šiuo momentu yra, siūlo daug atviresnį, daug vaisingesnį būdą pažinti iš anksto žinomos simbolinės reikšmės nesusaistytą pasaulį”, aptardamas savo kuriamus filmus pabrėžia autorius. 

Nepaisant plataus eksperimentinio kino kūrėjo darbų pripažinimo (Dorskio filmai rodyti tarptautinių kino festivalių programose bei eksponuoti svarbiose pasaulio meno institucijose), skaitmeninti savo filmus atsisakančio kūrėjo darbus galima pamatyti tik 16 mm formatu, todėl dalyvavimą retokai įvykstančiuose Dorskio filmų seansuose kinotyrininkai apibūdina kaip Walterio Benjamino apibrėžtoms mechaninės kūrinio reprodukcijos pasekmėms oponuojantį “kino nuotykį” ar specialių sąlygų reikalaujančią “kino piligrimystę”.

 

Seansai:
2014.VI.11 18:00
2014.VI.13 17:00
Susijusios naujienos:
Filmų ir paskaitų programa „Nathaniel Dorsky: kinas kaip pasišventimas" , 2014.VI.5

Susiję renginiai:
Kinotyrininko Samo Ishii-Gonzaleso paskaita „Nathanielis Dorskis kontekste: modernusis kinas ir laiko atradimas"

Galerija
Kalendorius
Nemokama 13-osios Baltijos trienalės edukacinė programa vaikams ir jaunimui.
JCDecaux premija 2018: pristatomi artėjančios parodos dalyviai
Susitikimas ir skaitymai su poete Hera Lindsay Bird
Kino klubas „Plateau“: Dominico Gagnono „Iš Šiaurės“ (2016)
FUEGO (skirta erotinei dramai). Ioannos Gerakidi skaitymo performansas
Atnaujinto „Lietuvos kultūros gido“ pristatymas
Archyvas