Lt / En
Kinotyrininko Samo Ishii-Gonzaleso paskaitos birželio 11-12 d. ŠMC kino salėje

Kinotyrininko Samo Ishii-Gonzaleso paskaitos birželio 11-12 d. ŠMC kino salėje

Birželio 11 d., trečiadienį

Nathanielis Dorskis kontekste: modernusis kinas ir laiko atradimas

Paskaitoje bus kalbama apie naują laiko atradimą moderniajame kine, kurį iliustruoja Michelangelo Antonioni, Andrejaus Tarkovskio ir kitų režisierių darbų pavyzdžiai.

Bus užmegztas dialogas tarp Tarkovskio knygos „Skulptuojant laike: kino refleksijos“ ir Nathanielio Dorskio knygos  „Kinas kaip pasišventimas“, siekiant parodyti, kad kino kūrėjai su laiku dirba skirtinguose lygmenyse: susiduriama ne tik su naratyvo laiku (kas įprasta masinei auditorijai skirtų filmų gamyboje), bet ir su vaizdo laiku bei žiūrovo laiku. Sekant Marselio Prusto terminologija, galime teigti, kad naujose kino formose  laikas yra atrandamas iš naujo.

 

Birželio 12., ketvirtadienį

Nathanielis Dorskis kontekste: Amerikos avangardas ir jo įtaka šiuolaikiniam kinui 

Šioje paskaitoje bus aptariama XX a. šeštojo ir septintojo dešimtmečių Amerikos meno avangardo (nuo Johno Cage‘o iki Andy Warholo) įtaka Nathanielio Dorskio ir jo bendražygių, įskaitant ir Jamesą Benningą bei  Peterį Huttoną, kino darbams. Paskaitoje bus pabrėžiamas kino žiūrovų patiriamas trukmės aspektas, akcentuojant kino įvykio perkėlimą nuo ekrano link žiūrovo, jo pozicionavimą tarp ekrano ir žiūrovo. Šis perorientavimas, bus teigiama paskaitoje, reikalauja patirti minėtus filmus auditorijos erdvėje, kurioje kontempliacija ir izoliacija tampa žiūrovo privilegija, leidžiančia iš naujo atrasti pasaulį ir mūsų fizinę/dvasinę vietą jame.

 

Apie pranešėją:

Dr. Sam Ishii-Gonzales yra Medijų studijų mokyklos New School universitete (Niujorkas, JAV) dėstytojas. Jis dėsto estetikos, medijų teorijos ir kino produkcijos kursus. Ishii-Gonzales yra dviejų knygų apie Alfredą Hitchcocką sudarytojas, taip pat esė ir straipsnių apie įvairius menininkus ir filosofus, įskaitant Francis Baconą, Henri Bergsoną, Claire Denis, Gilles Deleuze‘ą, Davidą Lynchą ir Apichatpongą Weerasethakulą autorius. Jo darbai buvo išversti į vengrų ir italų kalbas. Ishii-Gonzales šiuo metu ruošia dvi akademines knygas („Būtis ir imanencija: link ne-aktoriaus kino“ ir „Caméra-stylo šiandien“) ir kuria kelis eksperimentinius filmus. 2012 m. rudenį jis buvo pakviestas skaityti trijų dienų paskaitų seriją „Kino formos“ Šiuolaikinio meno muziejuje Oaksakoje, Meksikoje. Ishii-Gonzales taip pat yra pristatęs savo darbus daugelyje universitetų ir meno institucijų Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Nyderlanduose ir Jungtinėje Karalystėje.

 

Susiję renginiai:
Kinotyrininko Samo Ishii-Gonzaleso paskaita „Nathanielis Dorskis kontekste: modernusis kinas ir laiko atradimas"

Susijusios programos:
„Nathaniel Dorsky: kinas kaip pasišventimas"

Kalendorius
Ekskursijos po parodas su kuratoriais
Nauja Skulptūrų kiemo instaliacija – Fernando Sánchez Castillo „Gernikos sindromas - Azor“
Diskusija: Ar šilta mokesčių rojuose?
Poligonas: Anne Conway ir Valentino Klimašausko knygų pristatymas (netaisyklinga) lietuvių kalba
Quinn Latimer. Turi rasti savo formą
Šiuolaikinio meno centro edukacinė programa gruodžio – sausio mėnesiais
Archyvas