Lt / En
Henriette Huldisch. Neįmanomo grožis: Whitney bienalė 2008
2008.X.08, trečiadienį, 18 val.
Bienales slegia paradoksas – jos tikisi pateikti vieningą ir išsamų šiuolaikinio meno scenos vaizdą, nors šiuolaikinio meno kūrinių produkuojama daugiau nei bet kada iki šiol. Whitney bienalė yra kas du metus rengiama “Amerikos meno” apžvalga (tokia Whitney muziejaus misija) – taip tyrimo objektas yra susiaurinamas, tačiau vis tiek neišvengiama daugybės iššūkių, kadangi Niujorkas (čia įsikūręs muziejus ir vyksta bienalė) yra vienas iš svarbiausių šiuolaikinio meno centrų, kuriame gyvena ir kuria menininkai iš viso pasaulio. Paskutinėje Whitney bienalėje (2006 m.) kuratoriai siekė išplėsti Amerikos meno sąvoką, o 2008-ųjų parodoje kuratoriai Henriette Huldisch ir Shamim M. Momin susiaurino savo tyrimų lauką ir sutelkė dėmesį į “tinklus”, kuriuose vyksta dabartinio Amerikos meno produkcija.


Henriette Huldisch yra Berlyne ir Niujorke gyvenanti kuratorė bei meno kritikė. 2001-2008 m. ji dirbo Whitney Amerikos meno muziejuje - čia kartu su Shamim M. Momin ji kuravo parodas Whitney bienalė (2008) ir Pilni namai: požiūriai į 75-erių metų Whitney kolekciją (2006). Ji taip pat kuravo Roberto Beaverso filmų retrospektyvą ir parodą Mažas: objektas filmuose, videodarbuose ir skaidrių instaliacijose, kurioje dalyvavo tokie menininkai kaip Sol LeWitt, Jonathan Monk ir Michael Snow. Ji taip pat buvo atsakinga už parodos Meilės vasara: psichodelinės eros menas instaliavimą Whitney muziejuje 2007 m. Huldish rašo straipsnius ir interviu žurnalams Artforum, North Drive Press ir Collecting the New: Museums and Contemporary Art, bei daugybei Whitney muziejaus leidinių.

ŠMC parodoje Bendrasis kodas (2009) bus pristatyti Edgaro Arceneaux, Matthew Brannono ir Harry Dodge‘o & Stanya‘os Kahn darbai.

ŠMC/Pokalbiai kavinėje vyksta Šiuolaikinio meno centro ir ŠMC kavinės bendradarbiavimo dėka.
Galerija
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas