Šiuolaikinio meno centras maloniai kviečia moksleivius ir mokytojus į nemokamas edukacines ekskursijas po šiuo metu ŠMC vykstančias parodas
Slavs and Tatars. Iš lūpų į lūpas
Kuo skiriasi rašytinė ir oficiali tautos istorija nuo sakytinės, perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą? Mūsų tapatybę, tampriai susietą su geografine vieta bei istoriniais įvykiais, formavo ir tebeformuoja dialogas su kitomis, greta gyvenančiomis, tačiau kartais kultūriškai mažai pažįstamomis bendruomenėmis. Tokio daugialypio polilogo pavyzdžių nereikia ieškoti toli – galime prisiminti Vilniaus kraštą prieš kiek daugiau nei šimtmetį. Menininkų kolektyvas „Slavs and Tatars“ savo pirmojoje solo parodoje Baltijos šalyse be kitų kūrinių pristato naują kūrinių ciklą „Rauginta politika“, kurį įkvėpė XIX a. Vilniuje veikusi Šubravcų („Nenaudėlių“) draugija, kurios veikloje dalyvavo ir Vilniaus universiteto bendruomenė. Menininkų skulptūrose, instaliacijose ir tekstilės kūriniuose sujungiamos Abiejų Tautų Respublikos (Žečpospolitos) laikotarpio ir šiandieninėje Lietuvos, Lenkijos ir Krymo teritorijoje gyvenančių vietinių bendruomenių, tokių kaip karaimai, tiurkų grupės tauta, išpažįstanti tarpinę judaizmo atšaką, istorijos. Edukacinės ekskursijos metu pasakosime anekdotus, diskutuosime apie įvairių tautinių grupių tautosakos palikimą bei, analizuodami menininkų kūrinius, žaisime kalbinius žaidimus, mėgindami atspėti vieną ar kitą pamirštą, prasmę praradusį ar ją pakeitusį žodį.
Užsiėmimas rekomenduojamas vyresnių (9-12 kl.) moksleiviams.
Malvina Jelinskaitė. Auksas ir žuvis
Lietuvių fotografės Malvinos Jelinskaitės parodoje „Auksas ir žuvis“ moksleiviai bus kviečiami „žiūrėti kiaurai“: pamatyti ne tik tai, kas vaizduojama vienoje ar kitoje fotografijoje, bet ir patirti – formas, spalvas, šviesą ir tekstūrą. Juk akys skirtos ne vien orientuotis erdvėje ir atpažinti ten esančius objektus – ne veltui sakoma, jog jomis galima ir piešti. Ši paroda sumanyta kaip tam tikras „portalas“, vaikus vedantis į suaugusiųjų meno pasaulį, o suaugusius – į vaikų, kuriant ypatingą susitikimo erdvę ir provokuojant tiesų, atvirą, jautrų žvilgsnį. Edukacinės ekskursijos metu dalyvaus menininkė, o užsiėmimo metu bus naudojamos nuotraukos iš parodos. Jos bus karpomos, plėšomos ir klijuojamos, ant jų bus tapoma, taip kuriant naują pasaką iš spalvų, formų, prisiminimų ir svajonių. Fotografo ir Malvinos Jelinskaitės fotografijų albumo sudarytojo Algirdas Šeškaus žodžiais tariant: „Žiūrėk, matyk, rodyk, sakyk, daryk, žaisk, ką tik nori – kad ir gyvenimą“.
13-tosios Baltijos trienalės Preliudas
Baltijos trienalė – kas trejus metus vykstantis, didžiausias šiuolaikinio meno renginys Baltijos šalyse. 13-osios Baltijos trienalės Preliudas – įžanga į 2018 m. pavasarį atsidarysiančios pagrindinės trienalės parodos temas, apimančias kūną, klasę, lytį, tapatybę. Preliudo parodoje nestigs ne tik meno kūrinių, bet ir pokalbių, diskusijų, šokių ir svarbiausia – poezijos. Edukacinės ekskursijos metu piešime ir kursime eiles, galvodami apie tai, ką galime nuveikti įsivaizduojamame muziejuje, kuriame viskas leidžiama – muziejuje apie mus pačius. Visa tai, ką nuveiksime užsiėmimo metu, vėliau taps būsimos knygos apie mūsų santykį su menu dalimi. Ši knyga bus daugybės autorių kūrinys, tapsiantis visų drauge įsivaizduotos parodos katalogu.
Moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus, kurie vyks iki 2017 m. spalio 18 d. antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 17 val. Moksleivių grupėms ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai nemokami.
Išsamesnė informacija ir registracija tel. +37063701159, el. paštu [email protected] bei www.cac.lt