Rugsėjo 25 d., penktadienį, 21– 23 val.
Rugsėjo 25 dieną 21–23 valandomis – Šiuolaikinio meno centre, XII Baltijos trienalėje įrengtame Zooetikos paviljone veikiančioje „Mikomorfų laboratorije“ vyks naktinis eksperimentas – „Tyrėjų nakties“ programos dalis. „Tyrėjų naktis“ yra renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir mokslininkai bei tyrėjai išeina pabendrauti su visuomene.
Nuo 21 valandos ŠMC pietinėje salėje įsikūrusiame paviljone bus tiriamos grybienos pagrindu užaugintų medžiagų ir formų savybės. „Mikomorfų laboratorijos“ autoriams rūpi patikrinti ryšius tarp žmogiškojo žinojimo ir žinojimo, kuriuo vadovaujasi kitos gyvybės rūšys. Pasak jų, naktis tai puikus metas patikrinti, kaip su kitomis rūšimis sąveikauja grybiena. Laboratorijoje bus matuojamas iš grybienos jau sukurtų medžiagų atsparumas: į bandymus įsijungs kelių rūšių gyvūnai, bus pasitelkiami žmogiškieji ir ne žmogiškieji kvapo, garso, skonio receptoriai bei emocijos.
Tuo pačiu metu „Mikomorfų laboratorije“ vyks naujų formų iš grybienos kūrimo užsiėmimas. Kviečiame atsinešti savo formą – grybieną sumaišytą su kitomis medžiagomis Jūsų formoje paliksime augti laboratorijoje. 21–23 valandomis Zooetikos paviljoną bus galima apžiūrėti nemokamai, tačiau norinčius eksperimentuoti su grybiena ar kitaip dalyvauti bandymuose, prašome registruotis el.paštu [email protected] arba telefonu +3706 143 0009.
Eksperimentuose dalyvaus ir su visuomene bendraus Zooetikos inicaitoriai Gediminas ir Nomeda Urbonai, „Mikomorfų laboratorijos“ architektai Paulius Vaitiekūnas ir Jautra Bernotaitė, prie tyrimų laboratorijoje jau daug prisidėjusi KTU studentė Inga Siderevičiūtė, ŠMC edukatorius Audrius Pocius.
Mikomorfų laboratorija Facebook paskyroje:www.facebook.com/events/171513716514656
Mikomorfų laboratorija „Tyrėjų nakties“ internetinėje puslapyje: http://tyrėjųnaktis.lt/news/90/15/Mikomorfu-laboratorija.html
Mikomorfų laboratorija Šiuolaikinio meno centro internetiniame puslapyje: www.cac.lt/lt/other/general/15/7718
Zooetikos paviljono koncepcija: Nomeda ir Gediminas Urbonai, bendradarbiaujant su Tracey Warr ir Viktorija Šiaulyte
Zooetikos paviljonas: „Mikomorfų laboratorija“ yra Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) organizuojamos XII Baltijos trienalės dalis
Projekto partneriai: „Baltic Champs“ ir Kauno technologijos universitetas (KTU)
Mikomorfų laboratorijos architektūra: Paulius Vaitiekūnas, Andrius Pukis, Jautra Bernotaitė, Mykolas Svirskis.
Vizualizacija: Sayjel Patel
Auginimo technologija: Paulius Pilipavičius
Komunikacija: Dionizas Bajarūnas
Edukacinė programa: ŠMC edukatorius Audrius Pocius ir KTU studentų grupė, vadovaujama Ingos Siderevičiūtės.
Dėkojame: Marijui Bakui, Daliui Keršiui, Gediminui Stoškui, Skirmantui Zygmantui ir KTU studentams savanoriams.
Zooetika yra projekto „Frontiers in Retreat“ edukacinės programos dalis. Projektas „Frontiers in Retreat“ dalinai finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kultūra“. Zooetika yra „pilotinis“ KTU su partneriais kuriamo netradicinių tyrimų bei inovacijų inkubatoriaus „M-Lab“ projektas. Zooetikos paskaitų ir seminarų ciklą remia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, LR Kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos: www.zooetics.net www.fb.com/zooetics www.twitter.com/zooetics
Daugiai apie XII Baltijos trienalę: www.cac.lt/lt/exhibitions/current/7680 http://xiibaltictriennial.cc