Lt / En
Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio „Beepositive“ proga filmo „Neonas“ peržiūra ir diskusija ŠMC kino salėje
2016.09.29
Rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC kino salėje

Nevyriausybinė organizacija „Creative workshop Beepart“ kartu su Lenkijos institutu Vilniuje ir Šiuolaikinio meno centras kviečia į filmo „Neonas“ seansą ir diskusiją – pirmąjį renginį, organizuojamą Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio „Beepositive“ proga.

Režisieriaus Erico Bednarskio filmas „Neonas“ (Lenkija, 2014, 52') pasakoja pokario Varšuvos neoninių ženklų istoriją, tyrinėja jų atsiradimą paskatinusį kontekstą, su jais susijusius žmones bei vietas, ir atskleidžia įvairias reikšmes, kurias šie ženklai įgavo po jų sukūrimo. Nuo 1956 metų iki XX a. aštuntojo dešimtmečio komunistinė valdžia siekė apšviesti miestą, kurio didžioji dalis buvo tamsi ir niūri. Pradėjus stalininę Varšuvos rekonstrukciją nuspręsta „neonizuoti“ miestą. Neonai turėjo simbolizuoti modernizaciją ir progresą. Šiandien tyrinėtojai intensyviai ieško istorinių neonų. Pastaraisiais metais susidomėjimas neonais išaugo ne vien Lenkijoje, bet ir visame pasaulyje. Deja, nepaisant to, didžioji dalis senųjų Varšuvos neonų yra užmiršti ir nyksta. Kadaise jų buvo šimtai, bet šiandien Varšuvoje lieka vis mažiau ir mažiau istorinių neonų.

Filmo anonsą galima pažiūrėti čia: http://vimeo.com/102678700

Filmas rodomas lenkų kalba su angliškais subtitrais.


Seanso svečias – Bartosz Stępień, parašęs knygą „Lodzės neonai“, kurioje pasakojama pramoninio Lodzės miesto neonų istorija ir dabartis. XX a. aštuntajame dešimtmetyje šiame mieste švietė 419 neonų.

Iėjimas nemokamas, renginys vyks anglų kalba
Calendar
A reading-picnic to mark the publishing of “Mapping Dimensions 27” by CA Conrad
Baltic Triennial 13 offers a free educational program for children and youth
JCDecaux Prize 2018: Announcing the Participants of the Upcoming Exhibition
Susitikimas ir skaitymai su poete Hera Lindsay Bird
Film club “Plateau”: Dominic Gagnon “Of the North” (2016)
FUEGO (A Tribute To The Erotic Drama) A Reading Performance by Ioanna Gerakidi
Archive