ŠMC kino salėje spalio 9–16 dienomis vyks devintasis festivalis „In Latino“ – Lotynų Amerikos dienos, kuriose šiemet ypatingas dėmesys skiriamas Kolumbijai. Ryškus ir svarbus šių metų akcentas – keliaujantis Kolumbijos audiovizualinių menų festivalis FIDAAC. Kasmet vis kitoje pasaulio vietoje vykstančio renginio atstovai šiemet nusprendė sujungti savo ir „In Latino“ jėgas. Festivalio metu bus parodyti 6 pilno metro filmai ir XX a. trumpametražių filmų retrospektyva, bus renkamas geriausias Kolumbijos trumpametražis filmas. Programoje siekiama atskleisti nepatogią Kolumbijos realybę ir šalies audiovizualinių menų istoriją, pristatyti jaunus, tačiau tarptautinėje erdvėje jau pripažintus režisierius.
Dramą „Aguonų laukas“ (Jardín de Amapolas, 2012) „In Latino“ žiūrovams pristatys pats režisierius Juanas Carlosas Melo Guevara. Filme pasakojama apie Emilio ir devynmetį jo sūnų, gyvenančius neramioje Kolumbijos teritorijoje, kurioje nuolat vyksta kovos tarp šalies karių ir partizanų. Priversti trauktis iš savo namų ir radę prieglobstį pas savo giminaitį, jie įdarbinami nelegaliame narkotikų gamybos versle. Narkotikų tema pratęsiama ir Niujorko režisieriaus Chriso Gude’o filme „Mambo Cool“ (2014), kuriame pasakojama apie tamsius didmiesčio priemiesčius, kur niekada neužklysta joks turistas. Filmo jungiamoji grandis – personažų aistra mambo šokiui, muzikai ir istorijai, suteikianti jų skurdžiam gyvenimui atgaivą ir prasmę.
Festivalyje pristatomas ir pirmasis dokumentalisto bei poeto Victoro Gaviria vaidybinis filmas „Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“ (Rodrigo D. No Futuro, 1990). Filme pasakojama apie niūrų ir pilną pavojų gatvės paauglių iš Medeljino gyvenimą. Šis režisierius yra pirmasis Kolumbijos kūrėjas, kurio filmas buvo atrinktas į Kanų konkursinę programą. „Rožių pardavėja“ (La vendedora de Rosa, 1998) – tai kitas į Kanų konkursinę programą atrinktas V. Graviria filmas, pasakojantis apie gatvėje gyvenančią trylikametę Moniką. Jame pagrindinį vaidmenį sukūrusi aktorė Leidy Tabares dabar sėdi kalėjime už dalyvavimą nužudant vieną Medeljino taksistų. Filme vaidinęs Giovanni Quirozas pats buvo nužudytas. Šio filmo mirusių aktorių sąrašas, deja, čia dar nesibaigia… taip liudydamas apie pavojų pilną Kolumbijos realybę.
Režisieriaus Marko Grieco dokumentiniame filme „Marmatas. Aukso kalnas“ (Marmato, 2013) užfiksuotas Kolumbijos Centriniuose Anduose esančio miestelio Marmato auksakasių gyvenimas, kurie beveik penkis amžius iš savojo kalno auksą išgauna primityviu ir jau pasenusiu būdu. Pagal dabartinius skaičiavimus, šis kalnas – tai vienas iš didžiausių likusių rezervų pasaulyje, į kurį pretenduoja didžiulė Kanados kasybos kompanija. Kitose kasyklose – apleistose druskos kasyklose, esančiose Karibų jūros pakrantėje vyksta itin vizualaus filmo „Besivaikant jonvabalius“ (Cazando Luciérnagas, 2012) veiksmas. Kasyklas prižiūrinčio Manrikės darbas jam tapo puikiu pasiteisinimu izoliuoti save nuo pasaulio, kuris jam daugiau nebeegzistuoja. Tačiau atsiskyrėlišką Manrikės kasdienybę sutrikdo netikėtai pasirodęs šuo ir seniai matyta trylikametė dukra Valerija. Daugelio kino kritikų vertinimu, R. F. Prieto yra vienas talentingiausių šių dienų Kolumbijos režisierių.
Išsamius filmų aprašymus ir seansų laikus rasite http://www.cac.lt/lt/kino_sale