Tinklainis

Paroda neįprastai užrašytu pavadinimu t:i:k:r:o:v:ė: kviečia žiūrovus susipažinti su keletu istorinių eksperimentų. Nors parodoje tie eksperimentai vadinami „psichodeliniais“, psichodelika čia suvokiama ne kaip triukšmas ar beformių dėmių kratinys, o kaip mąstymo metodas, kritinis žvilgsnis į savo patirtį, savo poveikį aplinkai bei aplinkos poveikį mums. Pasak parodos autorių, „psichodelika – tai naujos pradžios ir transformacijos pažadas“. Keletas parodos kūrinių pasakoja apie įvairias istorines vietoves, kur susibūrusios bendruomenės bandė tokią naują pradžią išrasti: Orvydų sodyboje Žemaitijoje, Kalifornijos dykumoje ar senoviniame Skepsio mieste. Vyresnių klasių moksleiviams skirtas edukacinis užsiėmimas ŠMC kviečia trumpam susiburti į panašią bendruomenę ir žaisti žaidimą, kuris, panašiai kaip taškai parodos pavadinime, gali „pakeisti“ tikrovę.

Užsiėmimo metu bus žaidžiamas specialiai šiai progai sukurtas stalo žaidimas. Į tris komandas pasiskirstę žaidėjai pieš mentalinį žemėlapį – „tinklą“. Pergalę nulems ne vienos ar kitos komandos pranašumas, o gebėjimas žaisti kartu.

Edukacinėje ekskursijoje „Choras“ galima dalyvauti nuo balandžio 28 d. Ji yra skirta visų amžiaus grupių moksleiviams. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. 868265010.

Choras

Žilvino Landzbergo skulptūrinių instaliacijų parodoje „Be karūnos“ tikri balandžiai stebi ant sienos išsidriekusį žvaigždyną, kuriame žvaigždės išsidėsto tarsi jos pieštų augalų kontūrus. Tuo tarpu medžiais apaugusi scena suteikia erdvę vandens, tekančio iš čiaupų sienoje, čiurlenimui, o iki raudonumo įkaitusios žarijos ant kilimo laukia pasakojimo, kuris sujungtų visą šį peizažą.

Parodos lankytojai, šio peizažo gyventojai, taps liudininkais, panašiais į antikinį chorą: savo kūno judesiais bei balsu kurs muzikinę harmoniją parodai, tokiu būdu mėgindami į parodoje esančius objektus ne tiek įsižiūrėti, kiek įsiklausyti.

Edukacinėje ekskursijoje „Choras“ galima dalyvauti nuo balandžio 28 d. Ji yra skirta visų amžiaus grupių moksleiviams. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. 868265010.

Tortilometrai

Hidrometeorologija yra pranašavimo mokslas, tad nieko nuostabaus, kad šių pranašysčių tikslumą iš dalies nulemia atsargi retorika: trečiadienį „galimai“ vėjuota, yra lietaus „tikimybė“ ir t.t. Nepaisant to, tiek orų prognozė, tiek objektai sudarantys Liudviko Buklio solo parodą „Kaip liežuviai“ mums yra svarbūs, kadangi kalba apie mūsų aplinkos sąlygas. Šie objektai dažniausiai lieka kasdienybės „užkadryje“ – ragaudami tortiliją, neprisimename mašinos, kurioje ji buvo iškepta, o vaikščiodami po parodas retai atkreipiame dėmesį, kokios yra salės lubos. Tačiau šios pagalbinės struktūros parodoje įgauna naują paskirtį.

Ekskursijoje kartu su parodos kuratoriumi Post Brothers paaiškės, kodėl Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba suteikė parodai savo logotipą, taip pat bus įjungta 900 tortilijų per valandą pagaminanti tortilijų mašina ir pasakojama apie santykių struktūras, slypinčias užkiekvieno parodos objekto.

Edukacinė programa skirta visų amžiaus grupių moksleiviams.

Ekskursijoje „Tortilometrai“ galima dalyvauti nuo balandžio 28 d., ji vyks lietuvių ir anglų kalbomis. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. 868265010.