Pirkimo taisyklės

Interneto svetainė www.cac.lt priklauso BĮ Šiuolaikinio meno centras, naudojimuisi ja taikomos atskirai išdėstytos privatumo politikos sąlygos (žr. Privatumo politika). Kai vartojami įvardžiai „mes“, „mus“, „mums“ ir „mūsų“, jie reiškia BĮ Šiuolaikinio meno centras, įmonės kodas 291424950, PVM mokėtojo kodas LT914249515, buveinės adresas Vokiečių g. 2, LT-01130 Vilnius, Lietuva (toliau – Šiuolaikinio meno centras).

1. PREKIŲ ĮSIGYJIMAS

1.1. www.cac.lt (toliau – Svetainė arba cac.lt) siūlomas prekes (toliau – Prekės) gali įsigyti gyventojai neapribojant geografijos. Naudotis visomis Svetainės funkcijomis ir pirkti joje siūlomas Prekes registracija nereikalinga.

1.2. Pirkėju šiose Taisyklėse laikomas bet kuris asmuo, perkantis Svetainėje Prekes (toliau – „Pirkėjas“). Naudotis Svetaine ir joje pirkti turi teisę (a) veiksnūs fiziniai asmenys, t. y. asmenys, sulaukę pilnametystės, kurių veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka, ir (b) juridiniai asmenys, veikiantys per įgaliotus atstovus.

1.3. Pateikdamas užsakymą Pirkėjas besąlygiškai patvirtina, jog jis turi teisę pirkti Svetainės parduotuvėje.

1.4. Kartu su Pirkėjo pateiktu Prekių užsakymu šios Taisyklės tampa tarp Pirkėjo ir Šiuolaikinio meno centro sudaryta sutartimi ir yra abiem šalims privalomas teisinis dokumentas. Sutartis laikoma sudaryta, kai Pirkėjas suformuoja ir pateikia Svetainėje Prekių užsakymą bei Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais atlieka apmokėjimą ir Pirkėjo nurodytu elektroniniu paštu išsiunčiamas automatinis užsakymo patvirtinimas.

1.5. Pirkėjui nesuteikiama galimybė pateikti Prekių užsakymo Svetainėje, jeigu jis nėra susipažinęs su Taisyklėmis ir (ar) su jomis nesutinka. Tais atvejais, kai Pirkėjas nesutinka su Taisyklėmis arba tam tikra jų dalimi, jis neturėtų užsakyti Prekių Svetainėje. Pirkėjui užsisakius prekių Svetainėje laikoma, jog Pirkėjas susipažino ir besąlygiškai sutiko su Taisyklėmis.

1.6. Šiuolaikinio meno centras deda visas pastangas, siekdamas užtikrinti optimalų Svetainėje cac.lt siūlomų Prekių prieinamumą. Vis dėlto, jeigu pateikiamas Prekės, kurio nebėra prekyboje ir (arba) sandėlyje, užsakymas, Pirkėjui yra išsiunčiama žinutė, kuria Šiuolaikinio meno centras informuoja jį apie užsakymo įvykdymo vėlavimą arba dalies ar viso užsakymo atšaukimą. Jei Pirkėjas už Prekes yra apmokėjęs jų užsakymo metu, pinigai už Pirkėjo apmokėtas, tačiau Šiuolaikinio meno centro nepristatytas arba pirkėjo grąžinamas Prekes pervedami į Pirkėjo sąskaitą per 5 (penkias) darbo dienas, Lietuvos Respublikoje nustatytos ekstremalios padėties metu pinigų grąžinimas gali užtrukti iki 14 (keturiolikos) darbo dienų nuo apmokėjimo už nepristatytas Prekes datos.

1.7. Visos kainos cac.lt nurodytos eurais, įskaitant PVM.

1.8. Pirkėjas gali sumokėti kreditine arba debetine kortele (Visa, MasterCard, American Express).

1.9. Pirkėjų duomenų saugumo užtikrinimas yra detaliai aptartas ŠMC Privatumo politikoje. Pirkėjų duomenų saugumu taip pat rūpinasi apmokėjimo paslaugas teikiantys parneriai. Jie naudoja SSL duomenų kodavimą (angl. Secure Socket Layer (SSL) – Apsaugotų sluoksnių protokolas) ir kitas sertifikuotas kodavimo technologijas ir sistemas. Jei Pirkėjas naudojasi Svetainės paslaugomis, laikoma, kad jis sutinka su Pirkėjo asmens duomenų tvarkymu ir patvirtina, kad visa pateikta informacija ir asmens duomenys yra teisingi ir atitinka tikrovę. Pirkėjo asmens duomenys bus tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais tik gavus Pirkėjo sutikimą.

2. PREKIŲ PRISTATYMAS

2.1. Prekės pristatomos ne tik Lietuvos teritorijoje. Šiuolaikinio meno centras pasilieka teisę riboti Prekių pristatymą į tam tikras geografines vietoves. Apie tai Pirkėjai yra informuojami pirkimo metu. Bendra tvarka, patvirtinti užsakymai pristatomi adresu, kuris yra nurodytas užsakymo patvirtinime. Jeigu Prekės pristatyti nepavyksta, Pirkėjas apie tai informuojamas. Kai kurjeris negali pristatyti ir susisiekti (telefonu, trumpąja SMS žinute) su Pirkėju, siuntinys grąžinamas atgal. Jeigu Pirkėjas neatsiima siuntinio pristatymo metu, Šiuolaikinio meno centras užsakymą laiko nutrauktu. Visais atvejais Šiuolaikinio meno centras atleidžiamas nuo atsakomybės už Prekių pristatymo terminų pažeidimą, jeigu Prekės Pirkėjui nėra pristatomos arba pristatomos ne laiku dėl Pirkėjo kaltės arba dėl nuo Pirkėjo priklausančių aplinkybių.

2.2. Visų Svetainėje parduodamų prekių savybės bendrai nurodomos prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme.

2.3. Šiuolaikinio meno centras neatsako už tai, kad Svetainėje esančios Prekės savo atspalviu, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus Prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio (monitoriaus) ypatybių ar kitų techninių priežasčių, taip pat atsižvelgiant į protingai galimus išvaizdos neatitikimus.

2.4. Šiuolaikinio meno centras neprisiima jokios atsakomybės už galimą žalą, įskaitant, bet neapsiribojant, prarastas pajamas, duomenų praradimą, kurie atsirado dėl netinkamai vykdyto pristatymo ar pavėluoto pristatymo, dėl:
svetainės veiklos sutrikimo, kurį sukėlė nuo Šiuolaikinio meno centro nepriklausantys veiksniai;
klaidingo pristatymo adreso arba kitų Pirkėjo neteisingai nurodytų duomenų;
vagystės ar kitų bet kokių trečiųjų asmenų neteisėtų veiksmų;
nenugalimos jėgos aplinkybių.

2.5. Už Prekių pristatymo paslaugą taikomas mokestis, nurodytas Svetainės puslapyje ir taikomas prekių užsakymo pateikimo momentu. Prekių pristatymo mokestis gali būti tiek fiksuotas, tiek priklausantis nuo Pirkėjo užsakytų prekių vertės ir (arba) pristatymo termino:

2.5.1. Jeigu užsakymo metu pasirinkote pristatymą paštu, Prekės bus pristatytos registruotu paštu per Lietuvos paštą. Prekių pristatymo paštu paslauga neteikiama Kuršių nerijos teritorijoje.
2.5.2. Jeigu užsakymo metu pasirinkote pristatymą paštomatu, Prekės jums bus pristatytos į artimiausią „Omniva“ paštomatą arba užsakymo pastabose įrašytą konkretų „Omniva“ paštomatą.
2.5.3. Jeigu užsakymo metu pasirinkote atsiėmimą vietoje, Prekes galėsite atsiimti Šiuolaikinio meno centre, Vokiečių g. 2, LT-01130, Vilnius, Lietuva. Užsakymą paruošę Jus informuosime el. paštu.
2.5.4. Užsakant Prekes į užsienį, jos siunčiamos registruotu paštu per Lietuvos paštą.
2.5.5. Užsakant Prekes į Latviją ar Estiją, galite rinktis pristatymą „Omniva“ siuntų tinklu.

2.6. Kai tik Prekė pristatoma Pirkėjui, Šiuolaikinio meno centras neprisiima jokios atsakomybės už Prekės vagystę ar neteisingą naudojimą.

3. PREKIŲ GRĄŽINIMAS

3.1. Jei Prekė yra su gamybos defektu, ji grąžinama ir nemokamai pakeičiami nauja, išskyrus atvejus, kai Pirkėjas pasirenka kitą įstatymų numatytą savo teisių įsigijus netinkamos kokybės Prekę gynimo būdą. Pakeitus ar sutaisius Prekę (jos dalį), įstatyminės nei komercinės kokybės garantijos terminai nėra skaičiuojami iš naujo – naujam (sutaisytam) Prekei taikomas tęstinis (pirmajai Prekei galiojęs) kokybės garantijos terminas.

3.2. Pirkėjas, Svetainėje įsigijęs bet kokią (kokybišką) Prekę, turi teisę ją grąžinti per 14 dienų, nenurodydamas jos grąžinimo priežasties (14 dienų laikotarpis skaičiuojamas nuo dienos, kai Prekės buvo pristatytos Pirkėjui). Praėjus nurodytam laikotarpiui kokybiškos Prekės nebepriimamos.

3.3. Internetu užsakytų ir kurjerio pristatytų kokybiškų Prekių grąžinimas:

3.3.1. Prekės, kurias norite grąžinti, negali būti naudotos ir turi būti grąžinamos originalioje pakuotėje su visais priedais (jei tokie yra) ir dokumentais (instrukcijomis ir pan.).
3.3.2. Prekės grąžinimo išlaidas apmoka Pirkėjas.
3.3.3. Visais atvejais grąžinant Prekes būtina pateikti pačią Prekę (originalioje pakuotėje su visais priedais ir dokumentais) bei pirkimo dokumentus (elektorinę arba popierinę PVM sąskaitą faktūrą).
3.3.4. Kai Prekė grąžinama siunčiant, jos būklė ir galimybė grąžinti yra nustatoma mums gavus Prekę. Nustačius, kad nėra išpildytos grąžinimo sąlygos, susisiekiama su klientu, paaiškinamos tokio vertinimo priežastys, ir Prekė grąžinama atgal Pirkėjui jo sąnaudomis.
3.3.5. Jei turite kitų klausimų, maloniai prašome susisiekti el. paštu [email protected] arba asmenine žinute Šiuolaikinio meno centro „Facebook“ paskyroje (https://www.facebook.com/cacvilnius)

Pirkimo taisyklės paskutinį kartą atnaujintos 2022 m. vasario 21 d.