Lapkričio 1 ir 2 d. Šiuolaikinio meno centras nedirbs. Atsiprašome už nesklandumus.

Mokykloms

2022 m. prasidėjęs Šiuolaikinio meno centro edukacinis projektas „Bendramoksliai. Menininkai ir mokiniai“ yra įtrauktas į Kultūros paso programą ir kviečia registruotis net į 3 edukacinius užsiėmimus su šiuolaikinio meno kūrėjais.

Projektas „Bendramoksliai“ kviečia susitikti tris šiuolaikinio meno kūrėjus ir įvairaus amžiaus mokinius. Pasitelkdami savo kūryboje tyrinėjamas temas ir naudojamas praktikas šiuolaikinio meno kūrėjai siūlo netradicines pamokas, kuriose jungiamos mokykloje dėstomos disciplinos ir šiuolaikinis menas. Mokiniai kviečiami kūrybiškai ir iš netikėtos perspektyvos pažvelgti į mokslą bei kasdienius klausimus. Per įsitraukimą į bendrą veiklą mokiniai skatinami atrasti asmeninį ryšį su menu ir kultūra.

Menininkas Andrej Polukord pamokoje „Balansas“, pasitelkdamas fizinį aktyvumą ir performanso žanrą, padeda 5–7 klasių moksleiviams atrasti kūno ir proto balansą. Menininko vedama pamoka yra susijusi su jo performansu „Miško statulos“, kurio metu rasti objektai ir struktūros naudojamos kaip pjedestalai vienos minutės performansams. Mokiniai supažindinami su šiuolaikiniu menu, jį kūrybiškai susiejant su gamtos pažinimo, fizinio lavinimo ir filosofijos disciplinomis.

Gyvuose ir nuotoliniuose edukaciniuose užsiėmimuose menininkė Brigita Kasperaitė kviečia diskutuoti apie socialines medijas bei savireprezentaciją jose. Integruotoje pamokoje „Pokalbių svetainė“ naudojant LARP (angl. live action role-playing game, gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas) formatą, pokalbių kanalą ir socialinių medijų platformų veido filtrus reflektuojama apie identiteto kūrimą ir perkūrimą. Pamoka skirta 9–12 klasių mokiniams.

Meksikiečių menininkas Amilcar Rivera Munive anglų kalba vedamoje pamokoje siekia parodyti, kad piešti gali visi, o pats piešimas – puiki mąstymo ir bendravimo su bendraklasiais forma. 5–7 klasių moksleiviams skirta pamoka „Aš nemoku piešti“ mokinius įtraukia į kolektyvinį kūrybos procesą. Dalyviai piešia superherojus žvelgdami į bendraklasių veidus, o kūrybinio rašymo užduotyje jiems kuria vardus ir prisikiria ypatingas galias. Edukacija paranki ir kaip alternatyvi anglų kalbos pamoka.

„Projektas „Bendramoksliai. Menininkai ir mokiniai“ vertingas ne tik kaip alternatyvi priemonė mokytis skirtingų mokslų disciplinų, bet ir kaip galimybė pažinti šiuolaikinio meno kūrimo ir veikimo principus. Žinių apie šiuolaikinį meną mokiniai pamokose, deja, vis dar gauna labai mažai, o šiame projekte jas gali rinkti tiesiogiai iš pačių menininkų!“ – programos kuratorė Agnė Taliūtė

Registracija į visas pamokas vyksta svetainėje Kulturospasas.lt. Čia galima pasirinkti tinkamiausią užsiėmimo datą ir laiką.

„Bendramokslių“ integruotos pamokos vyksta mokykloje, kitoje numatytoje įstaigoje ar nuotoliniu būdu.

„Kultūros pasas“ – tai kultūrinės edukacijos modernizavimo priemonė, leidžianti moksleiviams valstybės lėšomis naudotis įvairiomis kultūros ir meno paslaugomis.

Vaizdo įrašas apie projektą