Šiuo metu vyksta kapitalinis ŠMC pastato remontas. Kviečiame sekti ŠMC parodų ir renginių programą kitose erdvėse.

Žmonėms su negalia

Siekiame, kad ŠMC veiklos būtų prieinamos visiems, norintiems jose dalyvauti. Jei turite daugiau klausimų, susisiekite su mumis – pasistengsime Jums padėti ir patys geriau pasiruošime Jūsų vizitui. Rašykite el. paštu arba darbo valandomis skambinkite ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo kuratoriams:

Taip pat galite pateikti klausimus ir pastabas šioje anketoje.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rudens ŠMC pastatas bus remontuojamas ir geriau pritaikytas žmonių su negalia poreikiams. Lauksime Jūsų sugrįžtant!

 

BILIETAI

Pateikę nedarbingumo pažymėjimą žmonės su negalia ir juos lydintys asmenys visas ŠMC parodas ir visus renginius gali lankyti nemokamai.

 

DURYS IR LAIPTAI

ŠMC durų plotis atitinka šiuolaikinius reikalavimus. Akliesiems, silpnaregiams ir žmonėms su judėjimo negalia rekomenduojame lankytis su lydinčiu asmeniu.

 

PATALPŲ IŠDĖSTYMAS

Pirmame aukšte yra bilietų kasa, skaitykla ir kavinė. Antrame aukšte yra kino ir parodų salės. Tualetai įrengti pastato rūsyje; jie nėra pritaikyti žmonėms su negalia.

Patalpų brėžinius rasite čia.

 

STOVĖJIMO AIKŠTELĖS INDIVIDUALIŲ POREIKIŲ TURINTIEMS ŽMONĖMS SU NEGALIA

Artimiausios individualių poreikių turintiems žmonėms su negalia pritaikytos parkavimo vietos yra įrengtos šiais adresais:

  • Mėsinių g. 7 (1 vieta)
  • Vokiečių g. 6 (1 vieta)
  • Vokiečių g. 18 (2 vietos)
  • Žemaitijos g. 11 (1 vieta)

Ekskursiniai autobusai ir kiti keleivius išleidžiantys automobiliai gali sustoti priešais pagrindines ŠMC duris.

ŠMC aplinkos žemėlapį rasite čia.

 

ŽMONĖMS SU KLAUSOS NEGALIA

Informaciją apie videokūrinių subtitrus rasite parodos ar renginio puslapyje. Jei yra poreikis, kad renginys būtų verčiamas į gestų kalbą, susisiekite su mumis aukščiau nurodytais kontaktais.

 

AKLIESIEMS

Akliesiems ŠMC patalpose rekomenduojame lankytis su lydinčiu asmeniu.

 

SILPNAREGIAMS

ŠMC erdvės netrukus bus sužymėtos silpnaregiams pritaikytu ženklinimu, o iki tol rekomenduojame lankytis su lydinčiu asmeniu. Jei norėtumėte, kad pagrindinė informacija apie parodas Jums būtų atspausdinta padidintu šriftu – mielai tuo pasirūpinsime. (ARBA: ŠMC bilietų kasoje galite paprašyti informacijos apie šiuo metu veikiančias parodas, atspausdintos didesniu šriftu.)

 

GYVŪNAI-ASMENINIAI ASISTENTAI

ŠMC galima lankytis su gyvūnais. Vandens augintiniui galėsite gauti paprašę bilietų kasoje.

 

JŪSŲ INICIATYVOS

Jei norite Šiuolaikinio meno centre organizuoti ekskursijas ar kitus užsiėmimus žmonėms su negaliomis, susisiekite su mumis.