Skaitykla

ŠMC skaitykla kviečia nemokamai naudotis didžiausiu šiuolaikiniam menui skirtų leidinių fondu visoje Lietuvoje. Be to, tai patogi darbo ir susitikimų vieta, joje organizuojamos paskaitos ir kiti renginiai, o kartais – ir parodos. Skaitykla veikia antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 12:00 iki 19:00.

Norėdami surengti susitikimą ŠMC Skaitykloje kitu metu ar rezervuoti ją renginiui, skambinkite rašykite adresu [email protected] arba susisiekite tel. +370 611 65 330.

Skaityklos interjeras

ŠMC skaityklos leidinių kolekciją sudaro meno, architektūros ir dizaino žurnalai, parodų katalogai, menininkų monografijos ir jų sukurtos knygos, kultūros teorijos, meno istorijos leidiniai. Čia galima rasti ir specialius leidinių rinkinius, kuriuos Skaityklos lankytojams sudarė menotyrininkas Alfonsas Andriuškevičius, leidykla „Castillo / Corrales“, rašytojos Chris Kraus ir Quinn Latimer, dizainerė Linda van Deursen ir kiti. Visus čia esančius leidinius galima rasti naudojantis elektroniniu katalogu.

ŠMC skaityklos priešistorė siekia 1999 m., kuomet ŠMC buvo įkurtas „Info labas“. „Info labas“ garsėjo tuo, jog čia buvo galima rasti naujausių knygų apie šiuolaikinį meną, architektūrą ir dizainą, kurių taip trūko Lietuvos bibliotekose, pavartyti kitur neprenumeruojamų tarptautinių meno žurnalų ir nemokamai panaršyti internete. 2006 m. ŠMC fojė buvo įgyvendintas Valdo Ozarinsko architektūrinis projektas, radikaliai pakeitęs šios erdvės įvaizdį, o dar po trijų metų „Info labo“ rinkiniai persikėlė į erdvią pirmojo aukšto parodų salę – dabartinę skaityklą.

Skaityklos interjerą kūrė Amsterdame dirbanti architektų ir dizainerių grupė – Anouk Vogel, Johan Selbing ir Bart Guldemond, laimėję tarptautinį jaunųjų architektų konkursą. Pirmo aukšto parodų salę jie pavertė „sodu interjere“ – vieta, kurioje, pagal jų sumanymą, galima susitikti su draugais, skaityti, studijuoti, ilsėtis, semtis įkvėpimo ar paprasčiausiai svajoti.

Informacija lankytojui / naudojimosi taisyklės:

  • Skaitykla galima naudotis nemokamai, registracija nereikalinga
  • Visi leidiniai skirti skaitymui vietoje ir nėra išduodami į namus
  • Surasti reikalingą knygą galima elektroniniam kataloge arba kreipiantis į skaityklos darbuotoją
  • Po skaitymo prašome knygas palikti ant stalo arba grąžinti skaityklos darbuotojui
  • Veikia nemokamas bevielis interneto ryšys

Nauji leidiniai

Michelkevičė, Lina. Būti dalimi: Dalyvavimas ir bendradarbiavimas Lietuvos šiuolaikiniame mene.

Walter D. Mignolo, Walter, Catherine E. Walsh. On decoloniality: concepts, analytics, praxis.

Kinross, Robin. Modern Typography: an Essay in Critical History.