Melanie Smith paroda Krokodilai ir keltuvai ir konkurso Jaunojo tapytojo prizas finalininkų paroda

EKSKURSIJOS PO PARODAS ir EDUKACINĖ PROGRAMA

„Pikseliai ir spalvos“
Šiuolaikinio meno centras kviečia į menininkės Melanie Smith ir konkurso „Jaunojo tapytojo prizas” parodas bei edukacinę programą „Pikseliai ir spalvos“, skirtą jaunesnių ir vyresnių klasių moksleiviams.

Džiunglės mieste
Užsiėmimas skirtas jaunesnių klasių moksleiviams. Užsiėmimo trukmė 1 val.
Britų videomenininkė ir tapytoja Melanie Smith nuo 90-ujų gyvena ir kuria Meksiko mieste, o jos kūriniuose neretai vaizduojami urbanistiniai peizažai, kuriuose regimas neišvengiamas ir chaotiškas gamtos, miesto ir žmogaus sąlytis. Pasivaikščioję po parodą moksleiviai bus kviečiami aptarti gamtos, meno ir technologijų jungtis šiandien. Be to, pasitelkę tapybos priemones ir fotografijas, jie taps ateities miestų, kurie gali virsti gyvūnais, architektais.

Nutapyti filmai
Užsiėmimas skirtas vyresnių klasių moksleiviams. Užsiėmimo trukmė 1,5 val.
Menininkės Melanie Smith ir „Jaunojo tapytojo prizo” konkurso finalininkų parodose susitinka ir mainosi skaitmeniniai vaizdai, technologijų greitis ir tapyba. Filmuose ir paveiksluose pabirais pasakojimais, netikėtu montažu ir kompozicijomis skleidžiasi ir stilių gausa. Pasivaikščioję po parodas ir susipažinę su eksponatais, moksleiviai bus kviečiami diskutuoti apie tai, kaip dingsta linijinis pasakojimas ir migruoja vaizdiniai, menantys šiandienos miestų kasdienybę. Pasitelkę atspausdintus, plačiaformačius kadrus iš dokumentinių filmų apie graffiti, moksleiviai sukurs tapybos darbus, kuriuose profesionalios tapybos priemonėmis bus pratęsiamos miestų istorijos, o ant miestų sienų regimi ženklai įgis asmenines reikšmes.

Suaugusiųjų ir moksleivių grupės kviečiamos registruotis į ekskursijas po parodas ir edukacinius užsiėmimus iki spalio 19 d. antradieniais – penktadieniais nuo 12 iki 17 val.
Moksleivių grupėms ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai nemokami.

Išsamesnė informacija ir registracija tel. +370 5 2608960 bei el. paštu [email protected]
Nuo spalio 8 iki gruodžio 15 dienos trečiadieniais ir penktadieniais 15 val.

ŠMC kino salė kviečia į nemokamus edukacinius filmus apie menininkus iš filmų ciklo „Menas 21-ajame amžiuje“. Filmai rodomi anglų kalba.