Rugsėjo 19–20 d. Vilniuje rengiama didžiausia iki šiol Baltijos šalyse konferencija, skirta kinui ir vizualioms medijoms, „Krizė kine ir vizualinėse medijose“. Joje pranešimus skaitys 38 mokslininkai iš 3 žemynų, 13 šalių, 25 institucijų, kurių darbai kino, medijų ir vaizdo kultūros tematika yra plačiai žinomi akademiniame pasaulyje. Rugsėjo 19 d., penktadienį, konferencija prasidės VU Teatro salėje (Universiteto g. 3), o rugsėjo 20 d., šeštadienį, bus tęsiama Šiuolaikinio meno centre. Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto (VU KF) Kūrybinių medijų institutas.

Šios konferencijos rėmuose rugsėjo 19 d., penktadienį, 17.15 val. ŠMC kino salėje bus parodytas naujas režisieriaus Arash T. Riahi dokumentinis filmas apie taikius protestus ir civilinį nepaklusnumą „Everyday Rebellion“, dalyvaujant pačiam autoriui. Filme pristatomos kūrybiškos taikaus protesto ir civilinio nepaklusnumo formos, kurios vis dažniau naudojamos įvairiose pasaulio šalyse siekiant pokyčių. Filme užfiksuoti vaizdai iš Ukrainoje, Irane, Sirijoje, Egipte, Serbijoje, Jungtinėje Karalystė ir JAV pastaraisiais metais vykusių taikių protestų.

Filmo kūrėjai – broliai Arash T. Riahi ir Arman T. Riahi – gimę Irane, gyvena Austrijoje. Filmą pristatysiantis režisierius, scenaristas, prodiuseris Arash T. Riahi yra kino gamybos įmonės „Golden Girls Filmproduktion“ įkūrėjas. Jo filmai yra laimėję daugiau nei 50 tarptautinių apdovanojimų, o naujausias jo filmas „Everyday Rebellion“ jau dalyvavo 45 festivaliuose, yra pelnęs 8 apdovanojimus.

Rugsėjo 21 d., sekmadienį, 18 val. ŠMC kino salė kviečia į Emilijos Škarnulytės filmų peržiūrą ir susitikimą su autore. Škarnulytė yra baigusi skulptūros studijas Breros institute Milane, Italijoje, ir šiuolaikinio meno magistro studijas Tromso akademijoje Norvegijoje. Jos filmai rodyti daugelyje tarptautinių filmų festivalių: Oberhauzeno, „Hors Pistes“, Edinburgo, San Paulo, „LUMEN NYC“, „Message to a Man“ festivaliuose, taip pat parodoje „Manifesta 10“ (2014) ir San Paulo bienalėje (2014). Jos personalinės parodos surengtos Italijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Prancūzijoje ir Graikijoje. 2009-aisiais menininkė buvo įvertinta Nacionaliniu Italijos meno apdovanojimu. Sekmadienio vakaro seanse bus parodyti keturi Škranulytės filmai: „38-oji šiaurės horizontalė“ (2010 m., 5 min.), „Song-do“ (2013 m., 11 min.), „Aldona“ (2012 m., 13 min.) ir „Tuščiavidurė žemė“ (2013 m., 23 min.).

Detali konferencijos „Krizė kine ir vizualinėse medijose“ programa skelbiama interneto puslapyje www.filmconference.kf.vu.lt
Filmo „Everyday Rebellion“ anonsas: http://vimeo.com/100702579. Daugiau informacijos apie projektą ir filmą: http://www.everydayrebellion.net/.

Emilijos Škranulytės filmų aprašymus rasite www.cac.lt