Birželio 16 d. Šiuolaikinio meno centras dalyvauja „Kultūros nakties“ renginių progamoje ir kviečia į parodas bei kino seansus. 18 val. ŠMC atidaromos trys naujos vasaros sezono parodos, kurias galėsite aplankyti iki 22 val. Visą vakarą vyks kino seansai ŠMC kino salėje, o nuo 22 val. iki 24 val., parodų ir kino salėms užsidarius, kviečiame užsukti į tik ką atidarytą ŠMC skulptūrų kiemą ir susipažinti su nauja ekspozicijų erdve po atviru dangumi.

Didžiojoje salėje birželio 16 d. vakarą atidaroma Elenos Narbutaitės solo paroda „Klestėjimas“, kurioje pirmą kartą eksponuojama visa menininkės grafikos atspaudų trilogija „Xerox“: „Roberts“, „Juozapas“ ir „Vedęs vyras“. „Juozapas“ – tai menininkės „perrašytas“ Thomo Manno keturių knygų ciklas „Juozapas ir jo broliai“, tuo tarpu „Roberts“ – nuoroda į aktorę Julią Roberts. Visas trilogijos dalis papildo mobilios skulptūros ir garso takeliai. Parodoje taip pat bus pristatyti nauji šviesos darbai bei nauja menininkės knyga „Žvaigždės atsiminimai“.

Šiaurinėje salėje pristatoma ŠMC ir Goethe’s instituto organizuojama filmų paroda „Darbas viename kadre“. Jau dvidešimtyje pasaulio miestų viešėjęs projektas – tai XXI a. žmogaus darbo enciklopedija, įvaizdinanti darbo procesus penkiolikoje šalių penkiuose kontinentuose. Videomenininkas Harunas Farockis ir kuratorė Antje Ehmann pakvietė apie 400 kino kūrėjų į įvairiuose pasaulio miestuose rengtas kūrybines dirbtuves, kurių dalyviams buvo iškeltos trys sąlygos: filmo trukmė neturi viršyti dviejų minučių, filmas turi būti apie darbą, negalima naudoti montažo. Šio projekto rezultatas – paroda kaip mirgančių ekranų miškas, kurių kiekvienas reprezentuoja atskirą miestą: Bengalūrą, Berlyną, Bostoną, Buenos Aires, Kairą, Ženevą, Hangdžou ir kitus. Parodos atidarymo metu ŠMC kino salėje bus rodomi Farockio filmo „Darbininkai išeina iš fabriko“ seansai.

Pietinėje salėje atidaroma grupinė paroda „Vienbalsė naktis“ sukurta 2016 m. vasarą Brazilijoje, San Paulo galerijoje „Bolsa de Arte“ įvykusio projekto pagrindu. Tai nepriklausomo kuratoriaus Bernardo José de Souzos sudaryta tarptautinė paroda, suteikianti galimybę išsamiau susipažinti su dabartinės Brazilijos meno scenos tendencijomis, jos sąsajomis su Pietų Amerikos ir Vakarų meno bei literatūros istorija. Parodos pavadinimas pasiskolintas iš Jorgės Luiso Borgeso apsakymo „Griuvėsių rate“. Mistiniame apsakyme tyrinėjama nebuvimo žmogumi tema, kurią parodos kuratorius perkelia į šiuolaikinio meno patirčių lauką. Borgesas pasakoja, kaip pagrindinis apsakymo veikėjas, vadinamas tiesiog „žmogumi“, išsilaipina naujoje vietovėje („Niekas vienbalsėje naktyje nematė jo lipančio į krantą…“). „Vienbalsė naktis“ – tai paroda, ieškanti savo autoriaus neįskaitomose kalbose, retose užuominose, nefunkcionaliuose objektuose ir literatūrinėse nuorodose.

Įėjimas į parodas ir kino seansus nemokamas.