Gegužės 21 d., šeštadienį, iki 22 val.

Šiuolaikinio meno centras ir šiais metais jungiasi prie „Muziejų nakties“ iniciatyvos, kviesdamas žiūrovus į dvi parodas bei kino seansus ŠMC kino salėje iki vėlyvo vakaro – 22 val. – ir nemokamai.

Didžiojoje salėje „Muziejų nakties“ žiūrovus pasitiks belgų menininkų dueto Jos de Gruyter & Harald Thys plieno skulptūrų instaliacija „Baltas suprematizmas“. Tūkstančiai stovinčių, klūpinčių, sulinkusių skirtingų dydžių baltų figūrų su pieštais anoniminiais veidais tarsi mėgdžioja sovietinį masių ritualą, skelbiantį pergalę prieš fizikos dėsnius ir demonstruojantį technologijų, kūnų bei sielų inžinerijos pranašumą. Apgyvendindami savo kūrinius beaistriais personažais – žmonėmis, lėlėmis ar objektais, menininkai Gruyter & Thys konstruoja tragikomiškus šiuolaikinės visuomenės ir žmonijos portretus.

Pietinėje ŠMC salėje savo solo parodą „Devyniolika“ pristato vokiečių menininkas Daniel Gustav Cramer, kurio meninei praktikai būdingi specifiniai objektų, figūrų, fotografijų ir tekstų deriniai. Parodose kaskart kuriamos kitokios jų tarpusavio sąryšių variacijos atskleidžia skirtingus tų pačių daiktų aspektus. Crameris dažnai naudoja skaičius ir grynąsias geometrines formas, tačiau mokslo išradimai, faktai, meno istorijos nuorodos jo darbuose persipina su gamtos pėdsakais ir itin subjektyviu erdvėlaikio pojūčiu.

Gegužės 21 d. ŠMC kino salėje bus pristatomas ir Cramerio filmas „Saulės sistemos modelis” (2012, 20 min.), kuriame subtilia, menininkui būdinga kalba pasakojama apie dviejų žmonių susitikimą nuošalioje Australijos kaimo sodyboje. Jie kartu leidžia laiką: kalbasi, tyli ir galiausiai išsiskiria. Filme plėtojamos draugystės, artumo, praeinančio laiko ir atminties temos. „Muziejų naktį“ bus surengti trys šio filmo seansai – 18, 19 ir 20 val.

„Muziejų nakties“ programa

Parodos:
Jos de Gruyter & Harald Thys „Baltas suprematizmas“
Daniel Gustav Cramer „Devyniolika“
Parodos veiks nuo 12 iki 22 val.

Filmo seansai ŠMC kino salėje:
Daniel Gustav Cramer „Saulės sistemos modelis” (2012, 20 min., HD videofilmas)
18 val, 19 val. ir 20 val.

Parodos ir kino seansai gegužės 21 d. nemokami.