Sausio 29 – vasario 1 dienomis ŠMC kino salė kviečia žiūrovus praleisti vakarus su prancūzų kino festivaliu „Žiemos ekranai“.

Šiais metais festivalis švenčia jau 10-ąjį savo gimtadienį ir skiria programą moterims, kviesdamas publiką pažvelgti į kiną Moters žvilgsniu. Pagrindinėje programoje atsispindi prancūzų kino aktualijos – pristatomos pirmosios jaunųjų talentų ilgo metražo juostos bei kino pasaulyje jau įsitvirtinusių kino menininkų kūryba. Šių metų retrospektyva, rodoma ŠMC kino salėje, skiriama režisierei ir aktorei Nicole Garcia.

1946 metais Alžyre gimusi ir nuo 1962 metų Prancūzijoje gyvenanti Nicole Garcia savo kūrybinį kelią pradėjo kaip aktorė, ji vaidino garsiausių prancūzų režisierių Alain‘o Resnais, Calude‘o Leloucho, Claude‘o Miller ir kitų autorių juostose. Nuo 1990 metų Garcia pradėjo režisierės karjerą, daugiausia gilindamasi į žmonių tarpusavio santykius. Jos filmuose retrospektyvos žiūrovai galės mėgautis garsių prancūzų aktorių vaidyba bei dėmesį prikaustančiomis istorijomis. Įtampos kupinos juostos „Vandomo aikštė“ (vaidina Catherine Deneuve), „Priešininkas“ atskleis tamsų, kriminalų ir film noir žanro įkvėptą Garcia kūrybos stilių. Ją pačią žiūrovai išvys ir giedresnės nuotaikos filmuose, tokiuose kaip Claire Simon „Dievo kabinetai“ ar „Šiaurės stotis“, taip pat prancūzų klasikai priklausančioje juostoje – Jacques Rivette filme „Dvikova“, kurioje vaidina dar visai jauna Garcia, klydinėjanti realybės ir fantazijos pasauliuose. Per paskutinį sausio savaitgalį ŠMC kino salėje iš viso bus parodyti 7 retrospektyvos filmai.

Filmų seansus ir aprašymus rasite čia http://www.cac.lt/lt/kino_sale/