Jubiliejinėje parodoje "Vyno dienos 2014" – dalyviai, kurių vertėjo laukti dešimt metų
Šiais metais gegužės 23–24 dienomis vyksianti didžiausia Baltijos šalyse vyno paroda „Vyno dienos 2014“ švenčia dešimties metų jubiliejų. Parodos lankytojų laukia Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse dar nematyti renginiai ir beveik dvigubai išaugęs dalyvių skaičius. Jie pristatys aukščiausios kategorijos vyną ir kitus gėrimus – japonišką sakę, kavą, alų. Gurmaniškų produktų pardavėjai siūlys sūrių, aliejaus, kepinių ir kitų gardėsių.

Prie jau tradicija tapusio Lietuvos vyno čempionato laimėtojų apdovanojimo, Lietuvos vyno ir gurmaniškų produktų importuotojų bei gamintojų renginių prisijungs svečiai iš užsienio su specialiais pranešimais ir degustacijomis.
Pasak Rasos Starkuvienės, parodą rengiančio „Vyno klubo“ direktorės, prieš dešimt metų apie dalyvius, kurie pasirodo tik pasaulinio lygio parodose, galima buvo tik pasvajoti. Dabar norinčių dalyvauti „Vyno dienose“ būrys jau lenkia Šiuolaikinio meno centro galimybes, todėl šiais metais paroda užims visas antrojo aukšto erdves ir dalį pirmojo aukšto.

Šiemet parodoje dalyvauja Lietuvos vyno entuziastų numylėtinė ir daugkartinė vyno čempionato „Grand Prix“ nugalėtoja, vyninės „Masciarelli“ savininkė Marina Cvetic. Kartu su kylančios Toskanos žvaigždės vyninės „Volpaia“ atstove Federica Mascheroni ji pristatys geriausius Italijos vynus degustacijoje „Iškiliausias Italijos vynas“. Gėrimų pasaulyje ieškantiems egzotikos bus surengtos net kelios degustacijos kartu su Born sakės gamintoju Atsuhide Kato, atvykstančiu iš Japonijos.

Pažengusiems Prancūzijos vyno mėgėjams šiemet suteikiama unikali proga paragauti žymių klasifikuotų Bordo ūkių, tarp jų „Château Dufort-Vivens“, „Château d‘Issan“, „Château Langoa-Barton“, „Domaine de Chevalier“, „Château Haut-Bailly“ vynus apsilankius net dviejų asociacijų – 1855 m. klasifikuotų geriausių augaviečių tarybos (Conseil des Grands Crus Classés en 1855) ir Gravo klasifikuotų augaviečių asociacijos (L’Union des Cru Classés de Graves) – rengiamose degustacijose. Neseniai filmų festivalyje „Kino pavasaris“ rodyto filmo „Pamišę dėl vyno“ („Red Obsession“) nebylūs, bet savo verte daug pasakantys personažai atvyksta į mūsų degustacijų sales. Šias degustacijas pristatys „Château Batailley“ ir „Château Lynch Moussas“ atstovas Peeras Pfeifeeris ir „Domaine de Chevalier“ atstovas Remy Edange’as. Specialias pažintines degustacijas organizuoja Gruzijos someljė asociacija, dalyvaujant jos prezidentui ponui Shalvai Khetsuriani, „Riedel“ vyno taurių atstovai, porto, „Prosecco“ ir Ispanijos Somontano apeliacijos vyno gamintojai.
Platesnio akademinio diskurso mėgėjams skiriamos paskaitos „Vynas ir vynuogės mene: linksma vyno istorija“, kurią ves menininkė ir meno istorikė iš Didžiosios Britanijos prof. Hilary Hope Guise, ir žurnalisto Aido Puklevičiaus paskaita „Vynas ir karas“. Norintiems daugiau laiko praleisti degustuojant vyno ir gurmaniškų produktų stenduose šie metai irgi bus ypatingi, kadangi savo produktus pristatys per penkiasdešimt dalyvių iš Lietuvos, Prancūzijos, Portugalijos, Rumunijos, Gruzijos, Rusijos, Italijos. Dėl didelio susidomėjimo daliai degustacijų ir paskaitų reikalinga išankstinė registracija. Bilietus į renginį galima įsigyti iš anksto „Vyno klubo“ parduotuvėse ir iš kitų bilietų platintojų, o renginio dienomis – Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.

Detalesnę informaciją rasite: www.vynodienos.lt