Lt / En
Edukacija
Edukacijos programa


ŠMC edukacijos programos tikslas – kurti tvirtą ir kritišką ryšį su šiuolaikiniu menu ir jo procesais bei šiuolaikine kultūra apskritai. Programą sudaro ekskursijos po parodas, susitikimai su menininkais bei kuratoriais, įvairios kūrybinės dirbtuvės skirtingo amžiaus vaikų ir jaunimo grupėms ir suaugusiesiems bei kiti kūrybingumą skatinantys renginiai. Edukacijos dalyviai ugdomi savarankiškai suvokti šiuolaikinį meną, juo mėgautis bei atidžiai žvelgti į savo kasdienę aplinką. Vaikų ir jaunimo grupėms skirtuose užsiėmimuose daug dėmesio skiriama kūrybiškumo, kritinio mąstymo bei emocijų pažinimo lavinimui.


Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?
Lankydamiesi grupinėje parodoje „Galva su daug minčių“ užsiėmimo dalyviai susipažins su parodų kuratorių darbo iššūkiais ir malonumais. Kūrybinių dirbtuvių metu bus mokomasi atrasti ir praktiškai išbandyti, kaip kuriamos sąsajos tarp atskirų kūrinių parodoje, kaip juos veikia konkreti erdvė ir kitos aplinkybės. Tyrinėdami skirtingų daiktų kilmę, paskirtį ir vertę, užsiėmimo dalyviai mokysis pastebėti ir konstruoti jų tarpusavio sąsajas ir tokiu būdu kurti norimas žinutes bei pasakojimus.

Trukmė: 90 min.
Amžiaus grupė: 9-12 kl. moksleiviai
Grupės dydis: 12-18 žmoniųPastabumo treniruotė
Įprasti ir kasdienybėje nusistovėję būdai matyti aplinką neišvengiamai veikia mūsų pasaulio patyrimą. Kartais tai galime patirti kaip inerciją, tingulį ar naujovių baimę, kuriuos atremti galime tik sąmoningai treniruodami pastabumo „raumenis“. Tyrinėdami grupinėje parodoje „Galva su daug minčių“ eksponuojamų menininkų kūrinius, mokysimės įžvalgumo, kūrybingumo bei lavinsime proto lankstumą ir atidumą. Šio užsiėmimo dalyviai bus kviečiami atrasti artimoje aplinkoje esančius, bet dažnai nepastebimus daiktus, garsus ir vaizdinius, įžvelgti jų savitumą ir išskirtinumą. Iš šių radinių kursime asmenines kolekcijas bei jas analizuosime grupėje.

Trukmė: 60 min.
Amžiaus grupė: 9-12 kl. moksleiviai
Grupės dydis: 10-25 žmonėsAutentiškas santykis su meno kūriniais
Meno kūriniai dažnai atspindi menininkui ir jo aplinkai svarbias temas, problemas, poreikius ir būsenas. Gebėjimas atpažinti ir suprasti meno kūrinyje užkoduotas žinutes yra vienas esminių raktų į šiuolaikinio meno pažinimą bei patikimas būdas juo mėgautis. Drauge šis įgūdis padeda suprasti bei įvardinti ir savo asmeninę poziciją skirtingų kultūrinių vyksmų atžvilgiu. Analizuodami grupinėje parodoje „Galva su daug minčių“ eksponuojamus kūrinius, užsiėmimo dalyviai mokysis atpažinti ir interpretuoti juose slypinčius pranešimus. Pasitelkę šią patirtį, praktinės užsiėmimo dalies metu kolektyviai kursime vaizdų ir tekstų knygeles, gyvai adaptuodami ir interpretuodami vieni kitų kūrybą.

Trukmė: 90 min.
Amžiaus grupė: 5-8 kl. moksleiviai
Grupės dydis: 10-25 žmonėsEmocijų pažinimo ir koliažo kūrimo dirbtuvės
Šio užsiėmimo metu vaikai tyrinės savo jausmų pasaulį, mokysis atpažinti ir įvardinti pagrindines emocijas. Užsiėmimo metu jie iš skirtingų spalvų ir formų popieriaus kurs koliažus-portretus, kuriais iliustruos skirtingas emocijas, ieškos savo pačių santykio su jomis bei bandys suprasti, kaip ir kada jos yra išreiškiamos.

Trukmė: 60 min.
Amžiaus grupė: ikimokyklinukai ir 1-4 kl. moksleiviai
Grupės dydis: 10-25 žmonės


Edukacinius užsiėminus veda ŠMC edukatoriais Kamilė Krasauskaitė ir Vilius Vaitiekūnas.


Visi edukaciniai užsiėmimai vyksta 2020 m. kovo 9 d. – balandžio 15 d. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilniud) ir yra nemokami.
Norėdami užsiregistruoti arba, kilus klausimams, rašykite edukacija@cac.lt arba skambinkite +37069683445.Nemokamos ekskursijos trečiadieniais

Kiekvieną trečiadienį Šiuolaikinio meno centre vyks nemokamos ekskursijos po parodą „Galva su daug minčių“. Atviro kvietimo būdu rengtoje parodoje dalyvauja virš 50 Lietuvos ir užsienio kūrėjų. Ekskursijas ves parodos kuratorės Neringa Bumblienė, Julija Fomina, Virginija Januškevičiūtė, Ūla Tornau, Asta Vaičiulytė, parodos architektas Povilas Marozas ir menininkai.

*kiekvieną trečiadienį ŠMC lankymas yra nemokamas
*registruotis į ekskursijas nereikia
*jeigu norėtumėte užsisakyti privačią ekskursiją, prašome kreiptis edukacija@cac.lt
*paroda veiks iki balandžio 15 dienos

Iškart po kiekvienos ekskursijos, 19 val., Didžiojoje salėje vyks taivaniečio menininko Lin Chiwei garso performansas „Kalbandys mazgai“, kurio atlikėjais taps parodos lankytojai.


Ekskursijų kalendorius

Kalendorius
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Monikos Kalinauskaitės knygos „Mirror Mirror“ pristatymas
Projekto „Sapiegų rūmų aktualizavimas“ projektavimo eigos pristatymas
14-ąją Baltijos trienalę kuruos Valentinas Klimašauskas ir João Laia
Archyvas