Lt / En
Kazio Varnelio paskaita
2010.V.27
Gegužės 27 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Kazys Varnelis yra Network Architecture Lab (The Netlab) – Kolumbijos universiteto architektūros tyrimų centro direktorius. Šiame centre tyrinėjama, kaip kompiuterizacija, įvairios komunikacijos ir besikeičiantys socialiniai tinklai veikia architektūrą ir miestą.
Per paskutinį amžiaus ketvirtį, keičiantis technologijoms, ekonomikai, viešajai sferai, kultūrai, urbanizmui ir netgi subjektyvumui, pagrindine mūsų kultūros sąvoka tapo tinklas (network). The Netlab siekia suvokti šių pokyčių pasekmes ir surasti jiems atitinkamą atsaką.

Per pirmuosius du metus The Netlab vykdė kelis tiriamuosius projektus, kurių rezultatai pristatyti knygų pavidalu. Infrastructural City: Networked Ecologies in Los Angeles atskleidžia radikaliai pasikeitusį, neaprėpiamai kompleksišką urbanistinį peizažą. Knygoje kviestiniai autoriai Los Andželo miestą tyrinėja trimis aspektais: kraštovaizdžio, medžiagiškumo ir objektų. Kita knyga, Networked Publics, parengta kartu su Annenbergo Komunikacijos centru Pietų Kalifornijos universitete ir išleista MIT Press leidykloje, tiria, kaip naujos ir jau įsitvirtinusios tinklo technologijos perkuria mūsų santykį su turiniu, medijų šaltiniais, individais ir jų grupėmis bei mus supančiu aplinkiniu pasauliu.

Paskaitoje Kazys Varnelis pristatys šiuos ir kitus Network Architecture Lab vykdomus projektus.

Daugiau informacijos apie Kazį Varnelį ir Network Architecture Lab galite rasti čia: www.varnelis.net; http://www.networkarchitecturelab.org

Kalendorius
Kuratoriaus Henko Slagerio paskaita „Kas gali nutikti po tyrimo posūkio mene“
„Menas ir edukacija: bendri veiksmai“ Pokalbis su kuratore ir rašytoja Cecilia Guida
Leidinio „Dwelling On the Threshold“ pristatymas
Vakaras su žurnalu The Happy Hypocrite (Without Reduction)
keyono gaskino performasas
„Reikėjo vakar“. Norbert Tukaj fotografijų parodos atidarymas ir diskusija
Archyvas