Lt / En
Austėjos Vilkaitytės šokio performansas „Violeta Salonen. IŠORINIAI POJŪČIAI“
2015.12.16
Gruodžio 16 d., trečiadienį 19.30 val. ŠMC kino salėje

Šokėjos Austėjos Vilkaitytės alter ego Violeta Sallonen gimė kaip menininkės personažas. Tai moteris, kuri šoka viena, dėvi violetinius naktinius, atlieka išdaiktinimo ritualus, dalinasi gyvenimo Fabijoniškėse ir Justiniškėse relikvijomis, atsiminimais ir pažadais. Išdaiktinimo ritualas – tai daikto prasmės išreiškimas kitu, ne daiktišku būdu. Austėja Vilkaitytė telepatinio šokio metu išdaiktina rajoninio gyvenimo bute objektus – baldų, grindų paviršius, puokštes, plaukų tiesintuvą – per jų išorinius pojūčius, per šokio judesį ir savo pačios kuriamą telepatinį ryšį su objektais ir susirinkusiais vakaro svečiais. „Violeta Sallonen. Išoriniai pojūčiai“ yra naujas šokio kūrinys, sukurtas ŠMC Kino salėje.

Idėja, choreografija: Austėja Vilkaitytė
Choreografinė ištrauka: Agnietė Lisičkinaitė
Techninis pasirengimas: Antanas Dombrovskis, Vsevolodas Kovalevskis
Kuratorė: Monika Lipšic
Pasirodymas vyks anglų kalba


Austėja Vilkaitytė (g. 1985) yra šokėja ir choreografė, ji mokėsi Šiuolaikinio šokio Islandijos meno akademijoje LHI, Helsinkio teatro akademijoje TEAK, Salzburgo eksperimentinio šokio akademijoje SEAD. Šiuo metu gyvena tarp Vilniaus ir Berlyno. Menininkė koncentruojasi į naujos choreografijos paieškas, tiria meditatyvias praktikas, ieško šokio, atsirandančio per telepatinį ryšį.


Pasirodymas „Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai“ yra dalis naujos performanso meno ir gyvų renginių programos PAŽADŲ MĖNUO dalis. Šioje programoje pristatomas Ievos Misevičiūtės teatrinis performansas „Liežuvio doktoratas“, jos kūrybinės dirbtuvės „Giluminės kaskados“ (abu renginiai atidėti iki gegužės mėnesio), Styrmir Orn Gudmundsson „Mirties šou“, Austėjos Vilkaitytės „Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai“, menininkų kolektyvo (Jurgis Paškevičius, Alissa Šnaider, Aapo Nikkanen, Monika Lipšic) performansas „Remiantis tikra įvykiais“. „Pažadų mėnuo“ prasideda gruodį ir tęsiasi kitais metais.

Programą remia: Lietuvos Kultūros Taryba, ES programa „Kūrybiška Europa“ bei Nordic Culture Point.
Galerija
Kalendorius
ŠMC dienos stovyklos 11–14 metų moksleiviams
Prisijunk prie 14-osios Baltijos trienalės savanorių komandos
Atviras šaukimas teikti idėjas parodai „JCDecaux premija“
Seminaras. Bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame mene
Žydų Vilniuje ir kitur: šiuolaikinis menas ir istorinė atmintis
Klausymosi sesija: Požemis – Sraunus – Požemis
Archyvas