Lt / En
Kazio Varnelio paskaita
2010.V.27
Gegužės 27 d., ketvirtadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Kazys Varnelis yra Network Architecture Lab (The Netlab) – Kolumbijos universiteto architektūros tyrimų centro direktorius. Šiame centre tyrinėjama, kaip kompiuterizacija, įvairios komunikacijos ir besikeičiantys socialiniai tinklai veikia architektūrą ir miestą.
Per paskutinį amžiaus ketvirtį, keičiantis technologijoms, ekonomikai, viešajai sferai, kultūrai, urbanizmui ir netgi subjektyvumui, pagrindine mūsų kultūros sąvoka tapo tinklas (network). The Netlab siekia suvokti šių pokyčių pasekmes ir surasti jiems atitinkamą atsaką.

Per pirmuosius du metus The Netlab vykdė kelis tiriamuosius projektus, kurių rezultatai pristatyti knygų pavidalu. Infrastructural City: Networked Ecologies in Los Angeles atskleidžia radikaliai pasikeitusį, neaprėpiamai kompleksišką urbanistinį peizažą. Knygoje kviestiniai autoriai Los Andželo miestą tyrinėja trimis aspektais: kraštovaizdžio, medžiagiškumo ir objektų. Kita knyga, Networked Publics, parengta kartu su Annenbergo Komunikacijos centru Pietų Kalifornijos universitete ir išleista MIT Press leidykloje, tiria, kaip naujos ir jau įsitvirtinusios tinklo technologijos perkuria mūsų santykį su turiniu, medijų šaltiniais, individais ir jų grupėmis bei mus supančiu aplinkiniu pasauliu.

Paskaitoje Kazys Varnelis pristatys šiuos ir kitus Network Architecture Lab vykdomus projektus.

Daugiau informacijos apie Kazį Varnelį ir Network Architecture Lab galite rasti čia: www.varnelis.net; http://www.networkarchitecturelab.org

Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas