Lt / En
Seminaras. Bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame mene
2021.04.29-30
Dviejų dienų virtualus seminaras (anglų kalba)
Balandžio 29–30 dienomis nuo 14 iki 18 val.

Vilniaus dailės akademija kartu su Šiuolaikinio meno centru kviečia į virtualų dviejų dienų seminarą, kurį ves kuratorė ir lektorė Samantha Lippett (UK) bei ŠMC edukacijų ir bendruomenių įtraukimo kuratorė Kamilė Krasauskaitė (LT) kartu su kuratoriumi ir tyrėju doc. Vytautu Michelkevičiumi (LT). Seminaro struktūra – dvi dienos (po 4 valandas), kurias sudaro paskaitos, praktiniai užsiėmimai ir video peržiūros. Seminare kviečiami dalyvauti VDA ir KUNO studentai, dėstytojai, kuratoriai ir kūrėjai.

Dviejų dienų virtualus seminaras – tai įvadas į bendruomenes įtraukiančio meno praktikas šiuolaikinio meno kontekste. Šis seminaras yra parengtas kartu su ŠMC inicijuota edukacijos ir bendruomenių įtraukimo programa ir atspindi šių praktikų plėtrą Baltijos šalyse. Paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių metu susipažinsite su socialiai įtraukaus meno (bendruomeninis menas, reliacinis menas, bendradarbiavimu grįstas menas, socialiai angažuotas menas, socialinė meno praktika, meninis aktyvizmas, dalyvaujamasis menas ir kt.) istorija ir kūrimo metodais.

Seminarų dalyviai kartu su lektoriais analizuodami įvairius bendruomeninio meno pavyzdžius, atlikdami pratimus grupėse mokysis kurti įvairius saviorganizacijos modelius. Seminarų metu taip pat dalinsimės spekuliatyviais socialiai angažuoto meno ateities scenarijais, kelsime klausimus ir ieškosime sprendimų, kaip seminaro dalyvių meninės praktikos galėtų tapti socialiai įtraukios, kodėl būtų vertinga apmąstyti ir konstruoti idėjas atsižvelgiant į įvairias socialines grupes. Samantha Lippett ir Kamilė Krasauskaitė pasidalins savo bendruomenes įtraukiančių projektų kūrimo patirtimi ir (ne)sėkmėmis, atsakys į iškilusius klausimus.


REGISTRACIJA į seminarą: https://bit.ly/3a0NWcw


APIE SEMINARO VEDĖJUS:

Samantha Lippett (UK) yra kuratorė ir lektorė, savo praktikoje naudojanti alternatyvius edukacijos, kolaboracijos ir bendruomenių kūrimo metodus. Pastaruosius penketą metų ji koordinavo rezidencijų programą ir plėtros projektus trijose South London Gallery rezidencijų lokacijose. Dirbdama su kylančiais ir tarptautiniu mastu pripažintais menininkais susidomėjo tuo, kaip kasdieniame gyvenime egzistuojantis menas gali tuo pačiu būti įveiklintas kaip socialinius pokyčius skatinanti priemonė. S. Lippett dėsto „Kultūros ir kontekstinių studijų“ programą meno ir dizaino studentams Midlsekso universitete, gilinasi alternatyvias meninio tyrimo formas.

Kamilė Krasauskaitė (LT) yra edukacinių ir bendruomenių įtraukimo kuratorė Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, projektų koordinatorė VšĮ „Institutio Media“, menininkė, o taip pat parodų, renginių kuratorė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Kamilės kūryba apima skirtingas raiškos formas: ji organizuoja kultūrinius renginius, kuria bendruomenes naudodamasi edukacinėmis priemonėmis. Kamilė yra įgyvendinusi projektus Lietuvoje, Belgijoje ir Prancūzijoje.

Samanta Lippet ir Kamilė Krasauskaitė kartu įkūrė tarpkultūrinę tyrimų platformą „COMMON GROUND“, vienijančią jų kolegų ir draugų, dirbančių su bendruomenėmis, tinklą. Šiuo metu jos kas dvi savaites kuria tinklalaidę skaitmeninio radijo platformoje „Palanga Street Radio“
https://soundcloud.com/palanga_street.../sets/common-ground

Doc. dr. Vytautas Michelkevičius yra kuratorius, tyrėjas ir rašytojas. Savo praktikoje, tyrimuose ir leidiniuose domisi meno ir visuomenės fotografiškumu, socializacija per meną, tarpdiscipliniškumu tarp meno ir mokslo, meniniu tyrimu, eksperimentiniu dėstymu bei dalyvaujančiomis kuratorinėmis praktikomis. Būdamas VDA Nidos meno kolonijos meno direktoriumi (2010–2019), Vytautas inicijavo ir ko-kuravo dešimties Inter-formato simpoziumų ciklą, kuris veikė įtraukdamas laikinas kuratorines ir menines bendruomenes.
Daugiau informacijos:
http://www.nidacolony.lt/en/projects/symposium, https://vilnius.academia.edu/VytautasMichelkevicius


PROGRAMA:

Ketvirtadienis
Balandžio 29 d. 14–18 val.:
- Įvadas į bendruomenes įtraukiančio, dalyvaujamojo meno praktikas
- Praktinis užsiėmimas grupėse
- Pristatymai, diskusija
- Trumpas literatūros pristatymas, kurią rekomenduojama perskaityti iki kito susitikimo

Penktadienis
Balandžio 30 d. 14–18 val.
- Paskaita „Bendradarbiavimu grįsto meno vertė, etika ir spekuliatyvi ateitis“
- Praktinis užsiėmimas grupėse
- Pristatymai, diskusija


Papildoma informacija:
Seminaras vyks anglų kalba „Zoom“ platformoje.
Užpildžius registracijos anketą gausite nuorodą į seminarą.
Prieš sesijas ir tarp jų reikės atlikti keletą savarankiškų užduočių.

Renginį organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra ir Šiuolaikinio meno centras.

Viršelio nuotrauka: kūrybinės dirbtuvės Elmington Estate, Open Plan, South London Gallery, 2019 (Samantha Lippett)
Kalendorius
Jubiliejinis XX-asis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis
Paaiškėjo, kas tapo „JCDecaux premija 2021“ konkursinės parodos dalyviais
BT14: Pokalbių, performansų ir muzikos para
BT14 EDU: Radikali sodininkystė #3 Šiltnamio efektas
BT14 EDU: Pokalbiai apie (kontr)naratyvus
14-osios Baltijos trienalės ekskursijų programa. Rugpjūtis
Archyvas