Nauja ŠMC edukacinė iniciatyva – „Gerovės rezidencija“

„Gerovės rezidencija. Kūryba bendrystėje“ – nauja ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo skyriaus komandos iniciatyva, kuria siekiama didinti šiuolaikinio meno prieinamumą kultūrinę atskirtį patiriančių žmonių grupėms. Rezidencijos metu menininkai bendradarbiauja su socialinėmis ir/ar sveikatos priežiūros įstaigomis (jaunimo centrais, vaikų globos namais, ligoninėmis, senelių slaugos namais), mezga dialogus ir kviečia įsitraukti į bendras kūrybines veiklas.

Šių metų rezidencijoje dalyvauja šiuolaikinio meno kūrėjos Milda Januševičiūtė ir Simona Žemaitytė bei slaugos namų „Addere Care“ gyventojai. Visos rezidencijos metu menininkės bendradarbiauja su įsitraukusių įstaigų mentoriais ir kuratoriais, planuoja ir įgyvendina tikslinei auditorijai skirtas kūrybines veiklas. Šį projektą kartu su slaugos namais „Addere Care“ numatoma tęsti ir 2023 metais, kviečiant menininkus teikti pasiūlymus kitų metų rezidencijai. 

Rezidencijos dalyvės:

MILDA JANUŠEVIČIŪTĖ (g. 1990 m.) – menininkė ir kultūros sociologė, gyvenanti ir dirbanti Vilniuje. Jos interesų laukas apima tarpdisciplininius projektus, kuriuose plėtojamos rūpesčio, emocinės sveikatos ir kitos sociologinės temos. 

SIMONA ŽEMAITYTĖ (g. 1984 m.) – menininkė ir kino kūrėja, dirbanti Londone ir Vilniuje. Jos darbai buvo apdovanoti 15-oje Talino grafikos trienalėje ir nominuoti keliems prizams Šefildo dokumentinio kino festivalyje. Menininkės kūryba buvo pristatyta galerijoje „Centrala“ (Birmingemas), galerijoje „Kasa“ (Stambulas), „Galata Perform“ (Stambulas), „RichMix“ (Londonas), Oberhauzeno festivalyje, Kauno bienalėje, Šiuolaikinio meno centre Vilniuje ir kt. Šiuo metu S. Žemaitytė studijuoja doktorantūrą ir dėsto Vilniaus dailės akademijoje.

Projekto kuratorė: Ernesta Šimkutė
Projekto mentorė: Karolina Zakarauskaitė
Projekto partnerė: Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė „Addere Care“
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba