Organizatorius: Contour Mechelen vzw

Dalyviai: Aline Bouvy / John Gillis, Omer Fast, Cao Guimarães, Saskia Homkvist, Hassan Khan, Tsui Kuang-Yu, Gabriel Lester, Rosalind Nashashibi, Cédric Noël, Gert Robijns, Supersober (Bohdan Stehlik / Una Szeemann).

Contour – tai Belgijos mieste Mechelen jau trečiąjį kartą vykusi tarptautinė videomeno bienalė. Šiuolaikinio meno centre buvo pristatomi rinktiniai šios parodos darbai. Bienalės temine ašimi buvo pasirinktas žodis „Dekoderis“. Remiantis vaizdo kamerų pagalba sukurtais darbais, parodoje buvo tyrinėjami dominuojantys percepcijos ir retorikos modeliai, kurie formuoja žmonių supratimą apie pasaulį. Parodoje buvo pristatomi darbai atskleidžia, analizuoja ar antagonistiškai perteikia šių vyraujančių suvokimo mechanizmų veikimą.

Paroda Contour 2007: Dekoderis atkreipia dėmesį ir į šiuolaikinio meno polinkį rinktis globalias, politizuotas temas. Čia buvo aptariamas šiuolaikinei visuomenei būdingas troškimas gaminti ir vartoti vaizdus, turėti pasaulį vaizdų pavidalu, ir klausiama, ar tokiu būdu tikrai įmanoma efektyviai diskutuoti socialiniais ir geopolitiniais klausimais. Tačiau tai nėra politinė paroda tikrąja to žodžio prasme. Ji tyrinėjo politinių temų cirkuliacijos, eksploatavimo mene mechanizmus ir klausia, ar jie yra kritiškai reflektuojami.

2007 m. Šiuolaikinio meno centre jau buvo pristatytos dvi Contour bienalės dalyvių personalinės parodos – Deimanto Narkevičiaus Aplankant Soliarį ir Gerard Byrne 1984 and Beyond.