Haraldur Jónsson (Islandija, gimė 1960, gyvena ir dirba Reikjavike) yra žinomas rašytojas ir menininkas. Jis savotiškai tęsia Islandijos konceptualaus meno tradiciją, kuri prasidėjo dar 1960-aisiais SUM judėjimu (Sigurdur Gudmundsson, Kristjan Gudmundsson, Magnus Palsson ir kiti). Jo kūriniai – hibridines teksto, garso, atvaizdo ir performanso jungtys. Vienas mėgstamiausių Haraldur Jonsson žanrų — radijo teatras, kuriame ypatingą ir neretai svarbiausią vaidmenį atlieka tyla. ŠMC vitrinoje rodytas kūrinys Arkties vaisiai (1999-2001), aitrių ir spalvingų skaidrių serija rodžiusi 1999 ir 2000 metų žiemų kalėdines Reikjaviko dekoracijas. Šie „šiuolaikinio baroko” vaizdiniai fiksavo privačių žmonių pastangas puošti savo namus ir sodus arktinės nakties akivaizdoje.

Annika Ström (Švedija, gimė 1964, gyvena ir dirba Berlyne) pateikė lengvą „totalinio meno kūrinio” versiją. Video darbuose ji vaizdavo save ir savo aplinką. Filmai taip pat iliustravo autorės kūriamas ir atliekamas dainas, kurių rinkinius ji yra išleidusi ir vinil formate. Be to, ji yra puiki piešėja. Menininkė yra sukūrusi šiuos judančių vaizdų ciklus Menininkas gyvai, Menininko filmas, Menininko muziklas, Septynios dainos ir ŠMC pristatytą vieną paskutiniųjų kūrinių Dešimt naujų meilės dainų, didžioji dalis kurio buvo nufilmuota Špicbergene. Šis kūrinys pirmą kartą buvo rodomas Vienos Secezijoje 1999 m. Štai keletas paskutiniųjų jos dainų žodžiai: „Aš mačiau gražų vyrą”, „Visuomet liūdžiu, kuomet tave regiu”, „Aš nežinau ką dainuoti, aš dainuoju bet ką sentimentalaus.”

Francesco Vezzoli (Italija, gimė 1971, gyvena ir dirba Milane). Bendradarbiaudamas su vyresniosios kartos kino ir TV superžvaigždėmis jis sukūrė šiuos kūrinius: Meilės trilogija: autoportretas su Marisa Berenson kaip Edith Piaf ir Bučinys (Vaidinkime Dinastiją!), kuriame menininkas vaidina kartu su legendiniu italų kino aktoriumi Helmut Berger. ŠMC pristatytas kūrinys — „televizinė”, barokinė Siuvinėjimo trilogija, sukurta bendradarbiaujant su trimis garsiais TV bei filmo režisieriais. Visuose trilogijos dalyse – OK, The Praz is Right! (režisierius John Maybury, aktorė Iva Zanicchi), Veneros sapnas (režisierius Lina Wertmuller, aktorė Franca Valeri) ir Pabaiga — televizijos teatras (režisierius Carlo Di Palma, aktorė Valentina Cortese) — autorius dalyvauja kaip nebylus, siūvinėjantis pašalietis.