Ši paroda – apie tai, kas nenusakoma ir neišsakoma. Nekalbines idėjas ir alternatyvius pažinimo būdus skirtingi menininkai bei mąstytojai tyrinėjo ir bandė ne kartą. Ir nors šiuolaikinio meno realybei apibrėžti dažnai pasitelkiame būtent kalbą, išlieka ir kitokio susitikimo su kūriniais galimybė.

Prasidėjusi ten, kur baigiasi žodžiai, paroda „Ne apie žodžius“ atsiveria instinktyvumui, materijai, vizualumui ir subjektyviam santykiui. Ji pasirodo kaip vientisas, tačiau įvairialypis kūnas – miražiškas gamtovaizdis, lyg dekoracija ar medžiotojo jaukas, viliojantis akį ir atveriantis tik dalelę visumos. Parodos kūriniuose jungiasi materija ir patirtis, susipina ironija ir nuoširdumas, maskuotė ir groteskas, vaidyba ir laimingi atsitiktinumai. Kūriniai kviečia susitikti pusiaukelėje, drauge likdami tvirtai įaugę daiktų pasaulyje – pažiniame per santykius, kuriems įvardinti, laimei, nebeužtenka žodžių.

Lapkričio 13 d., penktadienį, 18 val., menininkų grupė D.O.R. pakviesti iškilmingai atidaryti parodą ir išsamiai pristatyti svarbiausias idėjines nu-kalbintos situacijos tendencijas, veikiančias erdvę tarp žodžio ir daikto, ir tai, kaip ši padėtis brutaliai de-komunikuoja mintį.

Atidarymo vakarą užbaigs menininkės Hannah’os Heilmann DJ performansas.

Vaizdas: Daniel Dewar & Grégory Gicquel, „Avinas“, 2012, animuotas gif failas, 3 sekundžių kilpa, 3 vienetų tiražas, „Loevenbruck“ galerijos Paryžiuje nuosavybė.