Solo parodoje Šiuolaikinio meno centre danų menininkė Nina Beier pristato naują skulptūrinę instaliaciją. Tai horizontali struktūra, pavadinimu „Tileables“, kuri yra specialiai pritaikyta ŠMC patalpoms ir įsiterpia į esamą aplinką užimdama vidinį pastato kiemelį. Kūrinys pirmą kartą buvo eksponuotas Ninos Beier solo parodoje (kuratorius Vincent Honoré) Davido Robertso meno fonde Londone 2014 metais.

Kūrinys „Tileables“ (2014) – tai 125 m2 ploto keramikinių plytelių mozaika, kur kiekviena plytelė turi individualų raštą, sukurtą 3-D programine įranga imituojant betono, marmuro, purvo ir kitus paviršius. Skaitmeniškumas ir fiziškumas čia persipina iki absurdo.

Beier kūryboje tyrinėjami socialiniai ir politiniai reprezentacijos bei mainų aspektai, išryškinant įvairias konfliktų ir koreliacijų galimybes. Autorę domina painus santykis tarp objekto ir atvaizdo, analizuojant, kaip mediacija perkeičia informaciją, kaip daiktai virsta reprezentacijomis, o reprezentacijos – daiktais, vaizdams priimant arba atmetant jų referentus, kad taptų savarankiškais objektais. Menininkės darbai atskleidžia gryną prieštaravimą tarp to, kas jie yra, ir to, kaip jie naudojami.

Nina Beier gimė 1975 m., Orhuse, Danijoje, gyvena ir kuria Londone. 2004 m. ji baigė Londono Karališkąjį meno koledžą (angl. Royal College of Art). Pastaruoju metu menininkės solo parodos vyko „Hamburger Kunstverein“ (Vokietija, 2015), „David Roberts Art Foundation“ Londone (2014), „Mostyn“ Landidne (Didžioji Britanija, 2014), „Nottingham Contemporary“ (Didžioji Britanija, 2014). Jos darbai eksponuoti grupiniuose projektuose „Kunsthalle Wien“ Vienoje (2014), „Centre Pompidou“ Paryžiuje (2013), Detroito šiuolaikinio meno muziejuje (JAV, 2013), „Museion Bozen“ (Italija, 2012), „The Artist’s Institute“ Niujorke (2012), „KW Institute For Contemporary Art“ Berlyne (2012) ir „Tate Modern“ Londone (2012).