Dalyviai:
Gerard Byrne, Niall DeBuitlear, Clodagh Emoe, Fiona Hallinan, Caoimhin Mac Giolla Leith

Parodoje iš penkių skyrių buvo atverstas antrasis skyrius – Niallo DeBuitlearo Vilniuje rastų knygų skirtukų kolekcija ŠMC Info Lab‘e. Niallas DeBuitlearas yra jaunas Airijos menininkas gyvenantis Dubline ir baigęs metų trukmės rezidenciją Belfasto Flax Arts’ studijoje. Jo darbuose dažnai aptinkama žmogaus kasdienės veiklos pėdsakų, tokių kaip kramtoma guma ar dėmės ant knygos puslapių. DeBuitlearas dokumentuoja ir atkuria šiuos ženklus, naudodamasis įvairiausiomis meninės išraiškos priemonėmis – nuo fotografijos iki piešinio, nuo teksto iki instaliacijos.

Nedidelėje ŠMC Info Lab‘o bibliotekoje DeBuitlearas pristatė Vilniuje rastų knygų skirtukų kolekciją. Darbą sudarė daiktai, aptikti Vilniaus bibliotekose tarp knygų puslapių. Jis apsilankė visose miesto bibliotekose ir surinko keletą šimtų objektų, tarp kurių esama kasos čekių, 40-ies metų senumo vokų, plaukų segtukų ir net meilės laiškas su kreipiniu „mano brangus kopūstgalvi”. ŠMC buvo rodomi iš šios daugybės atrinkti objektai, kurių kiekvienas turi savo istoriją.

Paroda iš penkių skyrių

Pastaruoju metu Airija tapo svarbia Lietuvos gyvenimo realija kaip viena iš populiariausių vietų, kur lietuviai vyksta uždarbiauti ir apsigyvena kartu su šeimomis, o kartais net ir ištisais kaimais. Airija įsivaizduojama kaip beveik legendinės gerovės žemė, panašiai kaip XIX-XX amžiuje airiams atrodė Amerika.

Airijos kultūrinis gyvenimas, o ypač jos literatūrinis palikimas, yra pripažintas visame pasaulyje. Paroda iš penkių skyrių atvežė į Vilnių penkis skirtingus Airijos šiuolaikinės kultūros elementus – ciklą renginių, vyksiančių iki 2007-ųjų pabaigos. Parodos dalyviai – tai menininkai, jau turintys platų tarptautinį pripažinimą, tie, kurie dar yra pakeliui į savo karjeros aukštumas, ir pradedantieji. Renginių programą apjungė keletas bendrų elementų – siužetiškumas, grožinės literatūros aspektai, pasakojimo pradai, vietos ar laiko jausmas – per kuriuos pristatomi Airijos menininkams rūpintys dalykai, gerai pažįstami daugeliui ten gyvenančių lietuvių.

Pirmajį parodos skyrių pradėjo menininkė Clodagh Emoe su intervencija ŠMC fojė.