Paroda Talino kunsthalėje

„Random Rapid Heartbeats“ pavadinta Vilniaus Šiuolaikinio meno centro trijų paskutiniųjų metų rinktinių projektų paroda Talino kunsthalėje. Pavadinimas apibūdina fizinę dinamiką tarp dviejų giminiškų institucijų, organizuojančių trumpalaikes parodas, nuolat siekiančių save permąstyti ir likti atviromis kūrybinių idėjų gyvybingumui. Kiekvienas projektas iškelia naujų klausimų ir iššūkių tiek pačiai institucijai, tiek kiekvienam ją kuriančiam kolektyvo nariui atskirai, tokiu būdu suliedamas individualius pulsus į vieną bendrą, kartais ritmingą ir stiprų, o kartais aritmišką ir tylų. Parodoje pristatomi tie Šiuolaikinio meno centro prodiusuoti projektai, kurie pakeitė ir pačią instituciją. Tarsi gyvasis archyvas jie atkeliauja į Taliną pakeitę savo pavidalą ir specialiai pritaikyti naujai ekspozicijų erdvei. Taip projektų atkūrimas įgyja gyvo, kone kūniško, dalinimosi patirtimi formą.

„Random Rapid Heartbeats“ lydi katalogas, kuriame publikuojamos spaudoje pasirodžiusios pristatomų projektų recenzijos bei ŠMC kuratorių tekstai.

Taip pat spalio 22 d. kinoteatre „Kinomaja“ vyks XII Baltijos trienalės kontekste 2015 metais sukurtų videokūrinių peržiūra, kurioje dalyvaus filmų autoriai – Nick Bastis (vieno iš filmų bendraautorius su Dariumi Mikšiu), Gerda Paliušytė ir Vitalijus Strigunkovas.

„Random Rapid Heartbeats“ vyks trijose Talino kunsthalės patalpose – pagrindiniame pastate (Vabaduse väljak 8), Kunsthalės galerijoje (Vabaduse väljak 6) ir Miesto galerijoje (Harju 13). Parodos veikia 12.00–18.00 kasdien išskyrus pirmadienius ir antradienius.