59-ojoje tarptautinėje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovauja menininkas Robertas Narkus su projektu „Gut Feeling“. 

 „Gut Feeling“ yra kompleksiškas kūrinys, laviruojantis tarp nuoširdaus siekio pakeisti pasaulį, nenuilstančio tikėjimo bendradarbiavimo pažadu, egocentriškų menininko ambicijų, flirto su finansinėmis struktūromis, technologijų progresu ir humoro. Angliškas posakis „gut feeling“ reiškia nuojautą, pagal primirštą tautosaką ir naujausius mokslinius atradimus tampriai susiejančią žarnyno ir smegenų veiklas. Bendradarbiaudamas su garsiu fermentacijos specialistu, mokslininkais, menininkais, vietiniais gyventojais ir smulkiuoju verslu, viename paskutinių negentrifikuotų Venecijos skverų Castello rajone, Narkus kuria socialinę skulptūrą – siurrealistinį kooperatyvą, gaminantį paslaptingą produktą iš vietos vandenyse išgaunamų jūržolių. Ši dumblių rūšis (lot. Undaria pinnatifida) – globalizacijos procesų eigoje iš Tolimųjų Rytų į visą pasaulį – įskaitant Veneciją – išplitęs invazinis augalas, taip pat žinomas „wakame“ vardu. Tai – viena maistingiausių ir sparčiausiai atsinaujinančių maisto žaliavų, žadanti išspręsti sparčiai augančios žmonijos netolimos ateities mitybos problemas.

Iš dalies paveikta praeito amžiaus 10-tame dešimtmetyje vykusių kolektyvinių, įvairius socialinius susitikimus skatinusių meno praktikų, Narkaus kūryba skleidžiasi įtampoje tarp kūrinio formos, pasirinktų idėjų reprezentavimo ir laikine besivystančios, kolektyvinės jos plėtojimo bei patyrimo patirties. „Gut Feeling“ apjungia ir įtraukia įvairialypes, net prieštaringais interesais bei siekiais pasižyminčias socialines grupes ir pavienius asmenis, o pats kūrinys tampa įrankiu išprovokuoti šią akistatą. Tačiau šiame projekte, kaip ir visoje menininko kūryboje, svarbūs ir kiti aspektai. Daugelio eksperimentinių meno, vadybos ir maisto gamybos organizacijų iniciatorius, įkvėpimo Narkus dažnai semiasi iš verslo ir startuolių pasaulio. Supriešindamas jame tvyrančią optimizmo, veržlumo dvasią ir dažnai nematomą jos šalutinį produktą – nusivylimo kartėlį, autorius kuria tragikomiškus darbus. Savo kūryboje tarsi lengva ranka maišydamas madingus daiktus ir tendencijas, naujausių teorijų fragmentus ir įvairių meno praktikų strategijas, jis kuria daugiasluoksnę ir dažnai tyčia hiperbolizuotą esamojo laiko refleksiją, atvirą mūsų percepcijai ir įsitraukimui.

ROBERTAS NARKUS (gim. 1983) yra Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas. Nuo 2019 m. studijuoja meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje, 2015 m. baigė magistrantūros studijas „Sandberg“ institute Amsterdame, 2001 m. – magistrantūrą Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų meno katedroje. Jo solo parodos surengtos galerijoje „Vartai“ (2020 m., Vilnius), galerijoje „David Dale“ (2019 m., Glazgas, Škotija), Šiuolaikinio meno centre (2017 m. Vilnius), meno galerijoje „Tenderpixel“ (2015 m., Londonas). Menininko kūriniai pristatyti svarbiuose tarptautiniuose grupiniuose projektuose: meno centre „de Appel“ Amsterdame, XII-oje Baltijos trienalėje, Kauno bienalėje, V-oje Marakešo bienalėje ir kitur. Jis rezidavo „Delfina Foundation“ Londone, „Iaspis“ Stokholme, Nidos meno kolonijoje. Narkus yra Vilniaus patafizikos instituto, menininkų dienos centro „Autarkia“, eksperimentinės inžinerijos stovyklos „eeKūlgrinda“ ir restorano „Delta Mityba“ steigėjas.