Po sportiniu bateliu lūžtančios šakos garsą užgoš iš ausinuko skleidžiama muzika. Power remix Vol. II. Ne, tai ne šakos, lūžtančios po pėdomis, o trofėjai iš praeities. Brangūs kaip porcelianas.

Jei įsivaizduotume bėgimo takelį kaip aplink savo ašį besisukančią žemę, atrodytų, jog nuolat artėtume prie jos krašto. Įvairiais greičiais besisukantis pagrindas verčia prisitaikyti ir nesustoti. Lengvi Flyknit Nikes suteikia pagreitį. Ar tai bėgimas verčia suktis pagrindą po kojomis ar atvirkščiai? Ekrane priešais pasikeitė peizažas: saulėlydis gerai pažįstamame parke ant medžių išliejo rausvus dažus. Dar neteko pribėgti šio parko krašto.

Bėgikas mina laike, blykčiodamas mūsų vaizduotės atspindžius.

Judėk, sek paskui bėgiką.

321.

Iš ateities į praeitį.

123…

Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė bendradarbiauja nuo 2009 m. Projektas „Bėgiko metafizika“ (2014) jau pristatytas tokiose institucijose kaip „321 Gallery“, Bruklinas, Niujorkas, „NADA NY“ (pristatyti galerijos „Vartai“, 2014). Tarp kitų bendrųjų projektų minėtina „Popcorn, Pepsi, Petabytes: Intro“, „Cage“, Niujorkas (2014), „Dabar labiau nei bet kada“, Šiuolaikinio meno centras, Vilnius (2012), „Anything is always nearby or next to something else”, „Microscope Gallery”, Bruklinas, Niujorkas (2013).Menininkų kūryba rodyta grupinėse parodose CCS Bard / Hessel Museum of Art, Niujorkas (2014), ar/ge Kunst Gallery Museum, Bolzano, Italija (2013).

Su projektu „Bėgiko metafizika“ menininkų duo Ugnius Gelguda ir Neringa Černiauskaitė pristato Pakui Hardware. Pakui Hardware užpildys tuščią pašalinto prekinio ženklo erdvę. Pakui Hardware pavadinimas, sukurtas kuratoriaus Alex Ross (NY) nurodo į Pakui – ypatingą Haumėjos (gimdymo deivės) patarnautoją Kailua vietovėje, galėjusią apsukti Oahu salą šešiskart per dieną. Tad Pakui Hardware yra greitis, prekinio ženklo kaip mitinės semio-prekės politika bei siekis peržengti materialumo ribas. Semio-Kapitalas susitinka su materialybe. Šį rudenį Pakui Hardware bus pristatytas menininkų solo parodos Jenifer Nails galerijoje, Frankfurte, metu.

Paroda prasitęs „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje, 2015 m. sausio 16 – kovo 1 d.