Šiuo metu vyksta kapitalinis ŠMC pastato remontas. Kviečiame sekti ŠMC parodų ir renginių programą kitose erdvėse.

Baltic Triennial 14: The Endless Frontier (A Reader)

14-oji Baltijos trienalėje (BT14) dėmesys buvo telkiamas į Centrinę bei Rytų Europą, remiantis įsitikinimu, kad kol įvairių šio regiono šalių integravimasis į tarptautinius tinklus ir sistemas tebėra fragmentiškas bei netolygus, mąstyti apie tai, kas lokalu, paradoksaliai reiškia ir kvestionuoti globalumą. Tad „Skaitiniuose“, atsižvelgiant į suskaidytą šio regiono sandarą ir tarpvalstybinius ryšius, pateikiama serija tekstų, kuriuose aptariami šio regiono apibrėžimai, istorija, potencialas ir ateitis.

Gravitacinė šio regiono trauka dar labiau išryškinama kylančių ar grėsmingai artėjančių įtampų, išnyrančių ir už jo ribų – tokių kaip dezinformacija, žmogaus sukurtos ekologinės katastrofos, nativistinis nacionalizmas ar nenormatyvių identitetų varžymas.

Prieš 2022 m. Rusijos invaziją į Ukrainą surengtos trienalės pavadinimas pasiskolintas iš Eglės Rindzevičiūtės esė apie kultūrinius karus „Kultūros politikos transformacija Rytų Europoje: Nesibaigiančios kovos“ (angl. „Transforming Cultural Policy in Eastern Europe: The Endless Frontier“) (2021 m.), kurį ji, savo ruožtu, pasiskolina iš Vannevaro Busho.

Be tekstų, šiuose skaitiniuose pateikiama ir Vilniuje – Šiuolaikinio meno centre, galerijose „Atletika“, „Autarkija“, „Editorial“ ir „Swallow“, meno, rezidencijų ir edukacijos centre „Rupert“ (rengė „Tech Arts“) ir Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje – surengtų parodų bei renginių fotodokumentacija ir informacija.

Leidinys išleistas tik anglų kalba.

 

Sudarytojai:
Valentinas Klimašauskas ir João Laia

Tekstų autoriai:
Aleksei Borisionok ir Olia Sosnovskaya, Michał Grzegorzek, Michal Novotný, Zane Onckule ir Borbála Soós

Grafinis dizainas:
Nerijus Rimkus

Išleido: Šiuolaikinio meno centras, Vilnius, ir Mousse Publishing, Milanas, 2022
Leidybos parneriai: Šiuolaikinio meno centras Kim?, Ryga, ir Estijos šiuolaikinio meno centras, Talinas
ISBN 978-9986-957-87-4
ISBN 978-8867-495-51-1
Kalba: anglų
358 psl., spalvotos iliustracijos
Minkšti viršeliai

Šis leidinys išleistas gavus Baltijos kultūros fondo paramą.