Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC ) rengiamos retrospektyvos „Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba“ dalis

Pirmą kartą Lietuvoje pristatoma JAV nepriklausomo kino atstovo Adolfo Meko (1925-2011) gyvenimo ir kūrybos retrospektyva. Adolfas Mekas labiau žinomas kaip avangardinio kino Amerikoje pionieriaus, Jono Meko brolis. Tačiau Adolfas Mekas ne tik svariai prisidėjo prie Jono Meko filmų atsiradimo, dažnai buvo jų bendraautorius ir kartu su broliu įkūrė vėliau įtakingu tapusį kino kritikos žurnalą „Film Culture“, bet ir pats buvo talentingas kūrėjas, kino režisierius, scenarijų autorius, taip pat vienas iš labiausiai gerbiamų ir mėgstamų Bardo koledžo (JAV) dėstytojų, kur jis apie trisdešimt metų ugdė būsimus kino kūrėjus.

Retrospektyvoje pristatoma plati Adolfo Meko kūrybos ir veiklos skalė. Jono Meko vizualiųjų menų centre eksponuojama fotografijų paroda apie jo gyvenimą ir kūrybą – šeimos nuotraukos, profesinio gyvenimo akimirkos, kadrai iš filmų. Atskirai pristatomi 1996–2003 Bardo koledže skaitytų paskaitų vaizdo įrašai, taip pat jo kolegų ir mokinių atsiminimų apie Adolfą Meką vaizdo įrašas. Anot vieno iš kolegų Johno Pruitto, „kad ir ką darytų Adolfas Mekas, jis tai darė su nuostabiai komiška, maištinga dvasia ir meile gyvenimui“.

JMVMC kino salėje demonstruojami Adolfo Meko mokinių trumpametražiai ir ilgametražiai kino ir animaciniai filmai. Retrospektyvą papildo Bard koledžo profesoriaus Johno Pruitto paskaita apie Adolfą Meką Vilniaus dailės akademijoje, Adolfo Meko ir jo mokinių filmų seansai ŠMC kino salėje (ŠMC kino salės programą galite atsisiųsti čia).Paroda ir kino peržiūros taip pat bus rodomos ir Kaune bei Klaipėdoje.

Kuratoriai:
Artūras Jevdokimovas, Kęstutis Šapoka.

Retrospektyvos partneriai:
Re:Voir, Šiuolaikinio meno centras, Vilniaus dailės akademija, kino teatras „Romuva“, galerija 101, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Klaipėdos universitetas

Retrospektyvos rėmėjai:
JAV ambasada Lietuvoje

Daugiau informacijos:
www.mekas.lt