Birželio 2 d., ketvirtadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje

Niujorko Modernaus meno muziejaus („MoMA“) bibliografas David Senior paskaitoje aptars XX a. ir XXI a. menininkų leidinių istoriją. Jis pateiks pavyzdžių, kaip menininkai ir dizaineriai mažo tiražo leidinių formą pavertė eksperimentinėmis naujų idėjų talpyklomis, sukurdami gyvą ir lengvai prieinamą erdvę pristatyti kūrinius bei archyvuoti meninius veiksmus. Dauguma pavyzdžių paskaitoje – iš knygų kolekcijos, su kuria Senior dirba „MoMA“ bibliotekoje, ir iš keleto jo surengtų menininkų knygų bei kitų leidinių parodų.

David Senior yra Niujorko Modernaus meno muziejaus bibliotekos bibliografas, atsakingas už visos kolekcijos, įskaitant ir menininkų knygų rinkinį, plėtrą. Jis dažnai skaito paskaitas apie menininkų knygas ir šiuolaikinio meno bei dizaino leidybą. Jis taip pat kuruoja „MoMA“ bibliotekos leidinių parodas, tokias kaip „Elektro-biblioteka“ (2016), „Ray Johnson dizainas“ (2014), „Prašome ateiti į parodą“ (2013), „Tūkstantmečio žurnalai“ (2012) ir kt.

Jo rašyti tekstai spausdinti „Frieze“, „Dot Dot Dot“, „Bulletins of the Serving Library“, „Art Papers“ ir „C Magazine“ žurnaluose. Jis nuolat organizuoja renginių programas Niujorko meno knygų mugėje „Printed Matter“ ir Los Andželo meno knygų mugėje „Classroom“. 2008–2014 jis buvo vyriausiasis „Printed Matter“ ir NYABF menininkų knygų serijos redaktorius, išleidęs tokių menininkų kaip Dexter Sinister, David Horvitz, Emily Roysdon, Aaron Flint Jamison, James Hoff ir Eve Fowler knygas.

„MoMA Tūkstantmečio žurnalų kolekcijos “ rinkinys yra padovanotas ŠMC skaityklai ir yra nuolatinės leidinių ekspozicijos dalis. Pilnas leidinių sąrašas čia.

„MoMA Tūkstantmečio žurnalų kolekcijos“ peržiūra tinklapyje www.moma.org