Sausio 14 d., trečiadienį, 18:00 ŠMC kino salėje

Šį trečiadienį, sausio 14 d. 18 val. Rupert ir Goethe’s institutas Lietuvoje kviečia į diskusiją kartu su Nacionalinės dailės galerijos direktore Lolita Jablonskiene ir Vienos Kunsthalės direktoriumi Nicolaus Schafhausen. Šio pokalbio atspirties taškas – knyga „Dėmesio ekonomika”, trisdešimties interviu rinkinys su Vokietijoje gyvenančiais menininkais (redaktoriai Brigitte Oetker ir Nicolaus Schafhausen, išleista Sternberg Press 2013 m.). Diskusijoje bus keliami klausimai apie meno pasaulį, dėmesio komodifikaciją, „blogą” ir „gerą” meną, menininkus kaip superžvaigždes, meną kaip pramogą, parodų „vartojimą” ir kt.

Lolita Jablonskienė yra menotyros daktarė, dailės kritikė ir kuratorė, nuo 2002 m. Nacionalinės dailės galerijos vadovė. L. Jablonskienė buvo Lietuvos paviljonų Venecijos bienalėje komisare 1999 m. ir 2005 m. Nuo 1993 m. dėsto Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2004 m. dirba docentės pareigose Dailės istorijos ir teorijos katedroje. Nuo 1994 m. Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) narė, nuo 1995 m. Lietuvos dailės istorikų draugijos narė.

Nicolaus Schafhausen yra Vienos Kunsthalės direktorius. Per savo karjerą jis yra dirbęs Štutgarto Künstlerhaus meno direktoriumi, Frankfurto Kunstverein direktoriumi, Šiaurės šalių šiuolaikinio meno instituto Helskinkyje (NIFCA) kuratoriumi bei Europos Kunsthalės steigėju ir direktoriumi. 2006-2012 metais jis dirbo Witte de With šiuolaikinio meno centro Roterdame direktoriumi. N. Schafhausen kuravo Vokietijos paviljonus 52-oje (2007 m.) ir 53-oje (2009 m.) Venecijos meno bienalėse. Nuo 2011 metų Schafhausen yra Fogo Island Arts (viena iš Kanados Shorefast fondo iniciatyvų) strateginis direktorius. N. Schafhausen yra daugelio leidinių apie šiuolaikinį meną autorius ir sudarytojas.

Lolita Jablonskienė ir Nicolaus Schafhausen yra „Schage” organizuojamo konkurso „Art in Quadrum” žiuri nariai.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginį organizuoja „Rupert” kartu su Goethe’s institutu Lietuvoje. Dėkojame Šiuolaikinio meno centrui.