Vasario 5 d., ketvirtadienį, 18 val.

S13 (Lietuva). „Muzikos mikso naratyvas ir kontekstas“
Kalbės Paulius Ilevičius ir Justinas Mikulskis

Atlikėjai dažnai taip susitelkia į miksavimo įgūdžius, kad pamiršta pačią selekcijos prasmę. Kiekvienas miksas – tai atskira istorija su daugybę aspektų. Suformuoti vientisą selekciją, kurioje būtų nuosekliai plėtojama emocinė linija, garsinis naratyvas, įtraukiantis klausytojus į tam tikras (nebūtinai šokines) būsenas yra gana didelis iššūkis, reikalaujantis muzikinės erudicijos, rimtos fonotekos, skonio ir pajautos.

• Diskusija su festivalio organizatoriais „Agharta“.

Vasario 7 d., šeštadienį, 15 val.

Cedrik „C-Drik” Fermont (Vokietija). „Azijos ir Afrikos elektroninės ir eksperimentinės muzikos įvadas“

1944-aisiais Halim El-Dabh’as pradėjo eksperimentuoti su elektroniniais garsais Kaire, Egipte. Nuo 1950-ųjų ir 1960-ųjų įvairūs kompozitoriai iš Irano, Turkijos, Pietų Korėjos, Indonezijos, Japonijos, bei daugelio kitų to regiono valstybių pradėjo plėtoti savitas technologines kryptis, kuriant eksperimentinę ir elektroninę muziką. Šiomis dienomis Alžyre, Kinijoje, Mianmare, Uzbekistane, Palestinoje, Pakistane, Pietų Afrikoje, Filipinuose bei daugelyje kitų Afrikos ir Azijos valstybių muzikantai, atlikėjai, radijo stotys, festivaliai, žurnalai skleidžia savo elektroninės muzikos versiją. Ar kam nors teko apie tai girdėti?

Paskaita vyks anglų kalba.

Pierre Bastien (Prancūzija). „Garso menas nuo jo atsiradimo iki mūsų laikų“

Nuo senovės laikų įvairiose pasaulio kultūrose žinoma daugybė garso skulptūrų bei instaliacijų pavyzdžių. Tarp jų: Karaliaus Dovydo vėjo arfa, viduramžių charivari, Athanasiuso Kircherio hidrauliniai bei kačių vargonai, japoniškosios vandens arfos iš Edo periodo, Eugene‘o Kastnerio dainuojančios liepsnos bei daugelis kitų.

Keliais trumpais videoklipais žymus prancūzų kompozitorius Pierre Bastien parodys, kaip tradicija tapęs muzikinis palikimas atsispindi dabartinėje garso kultūroje. Tai padės atskleisti brolių Bachetų fontanai, György Ligeti 100 metronomų, Johno Cage‘o 33 1/3, Billo Viola‘os vandens garsai kūrinyje „He Weeps for You“, Jemo Finerio „A Score for a Hole in the Ground“ bei daugelis kitų pavyzdžių.

Paskaita vyks anglų kalba.