Birželio 22 d., penktadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

„Rupert“ ir ŠMC skaitykla maloniai kviečia jus į menininkės ir rašytojos Ioannos Gerakidi skaitymo performansą „FUEGO (skirta erotinei dramai)“. FUEGO (skirta erotinei dramai) – tai performanso metu garsiai skaitomas Ioannos Gerakidi išgalvotas autobiografinis kūrinys, susidedantis iš serijos asociacijų kylančių galvojant apie fatališką meilę, nepageidaujamas emocines būsenas bei išsigelbėjimo ašaras. Ugnis čia tampa įsimylėjėlių komunikacijos forma. Kūrinio kalba garsi, atkakli, erzinanti, o kūnas – virpa, tembrui kintant, tekant ir transformuojantis. Tekstu kalbama apie erotinės dramos gyvastingumą, intensyvumą, o taip pat apie baimę prarasti kontrolę, būti atstumtam, jausti gėdą, suklysti.

Su padėka Diamandos Galas, Earth‘os Kitt, Juliaus Eastman‘o, Lady Gagos, Elenos Foureiros garsams, atodūsiams, ritmams bei vokalizacijoms.

Ioanna Gerakidi yra šiuo metu „Rupert“ meno ir edukacijos centre reziduojanti menininkė, tekstų autorė bei kuratorė gyvenanti ir dirbanti tarp Amsterdamo ir Atėnų. Gerakidi kūryboje nagrinėja meilės, gyvenimo, sutrikimo temas, filosofinius su įkūnytomis garso ir kalbos patirtimis susijusius klausimus. Performansų metu skaitomuose tekstuose menininkė tyrinėja meilės ir sielvarto poetiką bei politiką, pasakojimą dėliodama iš auto-(etno)grafinių fragmentų bei įvairių paskirų naratyvų.

Gerakidi baigė bakalaurą Atėnų universitete bei kritikos magistrą Sandbergo institute (Amsterdamas). Dirbo su Atėnų bienale, Atėnų skaitmeninio meno festivaliu (Athens Digital Arts Festival), LIMA Media Art Platform, menininkų projektų erdve „3 137“, „Kassandras“ ir „Sub Rosa Space“ Atėnuose. Gerakidi tekstai publikuoti žurnaluose ir interneto platformose: „Mister Motley Magazine“, „‘In medias res-.’“, „Not Far From Where We Began bei Speak Through You x Hot Wheels Projects“. 2013 m. ji inicijavo „Implode Platform“, 2016 m. – „Uh Uh Uh Umm“ skaitymo grupę. Šiuo metu Gerakidi dėsto Gerrit Rietveld akademijoje (Amsterdamas) bei rašo „Collecteurs“ žurnalui. Ateityje Gerakidi pristatys du performansus Atėnuose – „Performance shop of Athens“ bei „Epidaurus“ festivalyje.

Rupert rezidencijų programą remia Lietuvos kultūros taryba.
Renginio organizatoriai: Rupert, ŠMC skaitykla

Įėjimas atviras ir nemokamas.