1955 m. iš karo nuolaužų pastatytas Varšuvos X jubiliejaus stadionas 40 metų saugojo gerą komunizmo vardą. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje jis virto griuvėsiais, kuriuos „prikėlė“ Vietnamo ir Rusijos prekiautojai. Teritorija tapo turgumi, azijietiška miesto dalimi, laukiniu sodu, miesto legendų sandėliu, žemės meno kūriniu, botanikų laboratorija. Visa tai tapo atsparos tašku Joannos Warszos kuruojamai meno projektų serijai Stadiono X finisažas ir ją lydėjusiam skaitiniui Stadionas X – vieta, kurios nebuvo.
2009 m. balandžio mėnesį „Viešasis judėjimas“ iš Izraelio bendradarbiaudamas su lenkais suorganizavo pasivaikščiojimą po Varšuvos getą, sekdamas jaunųjų izraeliečių ir žydų delegacijų pėdsakais. Projektą inspiravo uždari ir griežtai ritualizuoti žydų vizitai į Lenkiją. „Viešasis judėjimas“ tyrinėja politines ir estetines demonstracijų, spektaklių ir viešųjų paradų galimybes. Jie kuria ir atkuria individų, bendruomenių, visuomeninių institucijų, žmonių ir valstybių gyvenimo momentus.

Joanna Warsza yra performatyviųjų ir vizualiųjų menų kuratorė ir režisierė, gyvenanti Varšuvoje. Ji vadovauja Lauros Palmer fondui, organizuojančiam viešas akcijas ir konceptualius įvykius, balansuojančius tarp realybės ir fikcijos. Paskutinieji jos kuruoti projektai – X jubiliejaus stadione Varšuvoje ir buvusiame Varšuvos gete buvo rodomi Pompidou centre, Varšuvos MOMA, PERFORMA NY, Kijevo CCA ir kt.

Šią paskaitą remia Varšuvos savivaldybė.

Projektą Vilnius COOP: trūkiai, fikcijos ir praktikos remia Lietuvos Kultūros ministerija, IFA (Institut fuer Auslandsbeziehungen) ir Šveicarijos kultūros rėmimo fondas Pro Helvetia

X Baltijos tarptautinio meno trienalės Miesto istorijos partneris – Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009. Daugiau informacijos apie trienalės projektus rasite www.urbanstories.lt