Balandžio 23 d., šeštadienį, 22 val. ŠMC rūsio salėje

„Veiksmai „Nepažiniam nepažįstamajam“ (ang. Plays for the Strange Stranger)
yra keturių dalių performansas, dedikuojamas veikėjui, vardu „Nepažinus nepažįstamasis“. Pasitelkiant garsą, šokį ir objektus siekiama atverti komunikacijos kanalą, vedantį prie šios paslaptingos esybės.

Šiose kontakto paieškose performansas išmėgina mūsų užtikrintumą tuo, kas suvokiama (ir žmogiška) ir tuo, kas nepažinu (nežmogiška). Laisvai atsispirdami nuo Timothy Mortono ekologinės minties teorijos, menininkai performanso metu kuria laikiną erdvę, kurioje siekiama susidurti su aplinkinio pasaulio nepažinumu. Išblaškančioje muzikos, balso, formą keičiančių objektų ir transcendentinio šokio krušoje performansas veda link švintančio visuotinės bendrijos, apimančios visa, kas nėra žmogiška, pažado.


Jude Crilly
(CA/UK) yra menininkė, kurianti skulptūras, tekstus, performansus ir garso kūrinius, gyvena bei kuria Londone ir Amsterdame. Floris Schönfeld (NL/US) dirba su videomedžiaga ir performansais, šiuo metu jis yra Amsterdamo „Rijksakademie“ rezidencijos menininkas. Abu menininkai buvo „Rupert“ programos rezidentai Vilniuje. „Veiksmai „Nepažiniam nepažįstamajam“ yra pirmoji menininkų kolaboracija, kurią parėmė „Rijksakademie van beeldende kunsten“ Amsterdame.

Scenarijus/ režisūra/ garso režisūra: Jude Crilly ir Floris Schönfeld
Atlikėjai: Rūta Butkus, Antanas Lučiūnas, Pilypas Misiukevičius, Andrius Mulokas
Judesys: Rūta Junevičiūtė
Muzika: Jokūbas Čižikas
Kostiumų ir objektų dizainas: Jude Crilly ir Floris Schönfeld
Apšvietimas: Julius Kuršys
Garso inžinierius: Antanas Dombrovskij
Kuratorė: Monika Lipšic

Įėjimas nemokamas. Žiūrovų skaičius ribotas (~100 žmonių)
Trukmė: 40 min.