Kultūros ministerija kartu su Šiuolaikinio meno centru kviečia menininkus ir jų kolektyvus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialo Lukiškių aikštėje Vilniuje idėjoms plėtoti.

Lukiškių aikštė yra formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais. Memorialo idėjai keliami šie reikalavimai:

1. Memorialo idėja turi būti skirta kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti ir pagerbti.
2. Memorialo idėja turi būti pritaikyta prie šiuo metu vykdomo Lukiškių aikštės Vilniuje rekonstrukcijos projekto erdvės ir mastelio.
3. Projekto idėja turi būti realiai įgyvendinama ir jos galutinė sąmata negali viršyti 500 000 eurų, įskaitant honorarus ir memorialo gamybos bei pastatymo išlaidas. Projektą turi būti įmanoma įgyvendinti iki 2018 m. gruodžio 1 d.

Iš atrankai pateiktų idėjų šių kūrybinių dirbtuvių organizatorių sudaryta ekspertų komisija 2017 m. liepą atrinks penkias, kurių tolimesniam plėtojimui, susijusiems tyrimams ir memorialo projektų parengimui bus skiriamos lėšos. Menininkams bus sudarytos sąlygos konsultuotis ir dirbti su reikalingais specialistais ir interesų grupėmis, įskaitant įvairias institucijas, bendruomenes, architektus, protokolo specialistus, istorikus, menotyrininkus ar kt. asmenis pagal projekto poreikį. Esant poreikiui, į projektų ir jų pristatymų rengimą, tyrimų organizavimą gali būti įtraukti ir Šiuolaikinio meno centro specialistai. 2017 m. rudenį šių kūrybinių dirbtuvių metu parengti memorialo projektai bus pristatyti visuomenei ir ekspertų komisijai Šiuolaikinio meno centre. Po konsultacijų su visuomene komisija atrinks vieną projektą, kurį atsakingoms institucijoms bus siūloma įgyvendinti.

Menininkus ar jų kolektyvus, norinčius dalyvauti atrankoje į šias kūrybines dirbtuves, prašome iki 2017 m. liepos 20 d. pateikti:

1. Memorialo idėjos eskizą ir aprašymą (iki keturių A4 formato spausdintų lapų arba PDF formato lapų).
2. Savo kūrybinę biografiją (iki trijų A4 formato spausdintų lapų arba PDF formato lapų)
4. Ne daugiau nei trijų savo įgyvendintų kūrybinių projektų dokumentaciją (iki keturių A4 formato spausdintų lapų arba PDF formato lapų)
3. Savo kontaktinius duomenis (telefoną, el. pašto adresą ir adresą).

Siūlomas idėjas prašome siųsti el. paštu [email protected] arba paštu adresu:

Lukiškių aikštės memorialo kūrybinės dirbtuvės
Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
LT-01130 Vilnius

Visi pasiūlymų teikėjai gaus patvirtinimą el. paštu apie pasiūlymų gavimą.
Daugiau informacijos el. p. [email protected]

Ekspertų komisija, kuri vertins kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialo Lukiškių aikštėje Vilniuje idėjas:

Dr. Lolita Jablonskienė – dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė;
Dr. Alfredas Bumblauskas – istorikas, VU Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;
Virginija Januškevičiūtė – šiuolaikinio meno kuratorė;
Dr. Giedrė Mickūnaitė – dailėtyrininkė;
Deimantas Narkevičius – skulptorius ir filmų kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;
Mindaugas Pakalnis – urbanistas, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius;
Dr. Ūla Tornau – šiuolaikinio meno kuratorė, architektūros istorikė.

Komisija, esant būtinybei, kvies protokolo, heraldikos, istorinės atminties ar kitų sričių ekspertus dalyvauti komisijos darbe.

PRIDEDAMA:
Lukiškių aikštės rekonstrukcijos planai (Nr. 1 ir Nr. 2) bei vizualizacijos (1, 2, 3, 4, 5)