Kovo 24-26 d. Šiuolaikinio meno centre

Didžiausias Lietuvoje mados festivalis grįžta į savo gimtąją vietą – Šiuolaikinio meno centrą (ŠMC). „ŠMC turi ypatingą emocinį krūvį – būtent čia festivalis žengė savo pirmuosius žingsnius 1999 metais ir nuo to laiko nuolat vykdavo šioje vietoje. Pernai festivalis vyko Nacionalinėje dailės galerijoje. Kitokia erdvė buvo iššūkis, padiktavęs naujų scenografijos sprendimų ir puikią renginio atmosferą. Tačiau visada gera grįžti namo“, – sako festivalio „Mados infekcija“ idėjos autorė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Šiemet trijų dienų festivalyje profesionalūs dizaneriai iš Lietuvos ir užsienio bei jaunieji mados kūrėjai parodys net 21 rūbų kolekciją. Šiais metais daugiau nei įprastai vyriškų kolekcijų – net keturios. Jas pristatys užsienio dizaineriai Lucile Puton, Jeroen van Tuyl ir Lietuvos kūrėjai Giedrius Paulauskas bei Vitalis Čepkauskas.

„Mados infekcijoje“ taip pat pasirodys žinomi dizaineriai: Agnė Kuzmickaitė, Dovilė Gudačiauskaitė, Giedrius Šarkauskas, Eglė Žiemytė, Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė, Agnė Biskytė, Jurgita Januškevičiūtė – Žiugždienė, Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Egidijus Sidaras bei Sandra Straukaitė.

Pirmą kartą į festivalį atvažiuos Olandijos mados pasaulio atstovas Jeroen van Tuyl. Vyriškos mados kūrėjas atpažįstamas iš architektūrinių siluetų bei preciziškų puošybos elementų.

Lucile Puton iš Prancūzijos yra dirbusi su legendiniu dizaineriu Alexander McQueen, o šiuo metu kuria Thierry Mugler mados namuose. Dizainerei artimos vyriškų drabužių konstrukcijos, todėl ir madą ji kuria išskirtinai vyrams.

Festivalyje taip pat pasirodys Ispanijos dizainerė Txell Miras, kurianti individualistės moters įvaizdį – jos kolekcijų herojė nebijo eksperimentuoti ir pasirodyti negraži.

Kolekciją pristatys ir Bibi GHOST iš Danijos – anarchistė, kontrastų meistrė, kolekcijose derinanti monumentalų tūrį ir smulkmenišką kirpimą.

Kiekvienais metais „Mados infekcija“ suteikia profesionalų podiumą pradedantiesiems talentingiems dizaineriams, kurie laimi prieš tai vykstantį konkursą „Injekcija“.
Pernai rudenį konkurse pirmą kartą buvo pakviesti dalyvauti ir užsienio jaunieji kūrėjai. Nugalėtojomis tapo Grosser Heinrich duetas iš Vokietijos, estė Kristel Kuslapuu su mezginių kolekcija bei lietuvės – šiuo metu Londone gyvenanti Milda Čergelytė ir Italijoje besimokanti Marija Popadničenko. Visoms jaunosioms kūrėjoms suteikta galimybė pristatyti savo kolekcijas „Mados infekcijoje“.

Šiais metais festivalis startuoja ir su naujiena – 2011-aisiais pirmą kartą “Mados infekcija” vyks du kartus metuose. Festivalis žiūrovus sukvies ir rudenį, lapkričio 11-12 dienomis Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.

Bilietus į festivalį šiais metais platina „Bilietų pasaulis“. Į kiekvieną renginio vakarą perkamas atskiras bilietas, kainuojantis nuo 40 iki 100 litų, VIP bilietai pirmose eilėse – 200 litų.

Daugiau informacijos apie festivalį ir papildomus renginius: www.madosinfekcija.lt

Foto: Daniel Samulevič.