Šiuolaikinio meno centras kviečia lankytojus į ekskursijas po tris šiuo metu veikiančias parodas bei dalyvauti iki-mokyklinio amžiaus vaikams, moksleiviams ir senjorams skirtuose edukaciniuose užsiėmimuose. Visos ekskursijos ir edukacinės veiklos yra nemokamos.

Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai:

• Ekskursijos su parodų kuratoriais;
• Ekskursijos po parodas kiekvieną trečiadienį nuo 18 val.;
• Edukaciniai užsiėmimai moksleivių ir jaunimo grupėms (būtina išankstinė registracija);
• Edukaciniai užsiėmimai iki-mokyklinio amžiaus vaikams (būtina išankstinė registracija);
• Ekskursijos senjorams (būtina išankstinė registracija);
• Šiuolaikinio meno centro šeimų savaitgalis (būtina išankstinė registracija);

Registracija ir išsamesnė informacija el.paštu: [email protected] arba telefono numeriu: +37065569198.

Ekskursijos po parodas su kuratoriais

Kovo 6 d., trečiadienis, 18 val. – ekskursija po Alejandro Cesarco parodą „Taktikos ir metodai“ su kuratore Neringa Bumbliene;
Kovo 20 d., trečiadienis, 18 val. – ekskursija po Sharon Lockhart parodą „Rudzienko“ su kuratore Justina Zubaite;
Kovo 27 d., trečiadienis, 18 val. – ekskursija po parodą „Uodega ir galvos“ su kuratorėmis Ona Juciūte ir Viktorija Damerell;
Kovo 30 d., šeštadienis, nuo 14 val. ekskursija po Alejandro Cesarco parodą „Taktikos ir metodai“ su kuratore Neringa Bumbliene, nuo 15 val. – po Sharon Lockhart parodą „Rudzienko“ su kuratore Justina Zubaite.

Ekskursijos trečiadieniais

Kiekvieną trečiadienį, 18 val., ŠMC rengia nemokamas ekskursijas po parodas su gidais arba parodų kuratoriais. Ekskursijose gali dalyvauti visi norintys daugiau sužinoti apie šiuo metu veikiančias ekspozicijas ir pristatomų menininkų kūrybą.

Edukaciniai užsiėmimai moksleivių ir jaunimo grupėms

Moksleivių ir jaunimo grupėms yra organizuojami specialūs užsiėmimai, kuriuos sudaro gido vedama ekskursija, filmo peržiūra ir kartu atliekama kūrybinė užduotis. Ekskursijų metu bus išsamiai pristatyta amerikiečių menininkės Sharon Lockhart kūryba parodoje „Rudzienko“, grįsta menininkės bendru darbu su Lenkijos socializacijos centre gyvenančiomis merginomis, joms kartu ieškant gyvenimo prasmės bei ateities perspektyvų. Taip pat bus tyrinėjamos atminties bei ilgesio temos urugvajiečio Alejandro Cesarco parodoje „Taktikos ir Metodai“ bei ieškoma šiuolaikinio meno ypatumų jaunųjų Europos menininkų darbus pristatančioje parodoje „Uodega ir galvos“.

Po ekskursijos kviesime į Sharon Lockhart filmo peržiūrą, po kurios diskutuosime apie tarpusavio santykių svarbą, savo vietos paieškas pasaulyje, kuris, regis, ne visuomet yra pasirengęs priimti mus tokius, kokie esame.

Užsiėmimai vyksta antradieniais – penktadieniais nuo 12 val. iki 18 val. Būtina išankstinė registracija. Bendra užsiėmimo trukmė – nuo 60 iki 90 min.

Edukacinis užsiėmimas ikimokyklinio amžiaus vaikams

Į specialius edukacinius užsiėmimus kviečiame ir pačius jauniausius Šiuolaikinio meno centro lankytojus. Užsiėmimą pradėsime nuo ekskursijos, kurioje daugiausia dėmesio skirsime susipažinimui su šiuolaikiniu menu ir jaunųjų Europos menininkų kūriniais parodoje „Uodega ir galvos“. Diskutuosime kaip atpažinti meno kūrinį ir kuo jis skiriasi nuo įprasto daikto. Apžiūrinėdami parodos eksponatus mėginsime atrasti, kas juose mums jau pažįstama, o kas yra nauja ir kiek stebina. Kūrybinio užsiėmimo metu piešime įsivaizduojamą parodą, jos žemėlapį ir pagal jį mėginsime susiorientuoti Šiuolaikinio meno centro Pietinėje salėje esančioje ekspozicijoje.

Būtina išankstinė registracija.

Ekskursijos senjorams

Kviečiame senjorus pasivaikščioti po tris šiuo metu veikiančias parodas ir kartu padiskutuoti apie tai, kas yra šiuolaikinis menas bei kaip jis kinta Lietuvoje ir pasaulyje. Po ekskursijos pakviesime pavaišinti karštais gėrimais.

Pirmosios ekskursijos yra numatytos kovo 13, 20, 27 nuo 12 valandos. Būtina išankstinė registracija. Surinkus penkių ir daugiau asmenų grupę, galima rezervuoti ekskursijas ir kitu laiku.
Bendra užsiėmimo trukmė – nuo 60 iki 90 min.

Šiuolaikinio meno centro šeimų savaitgalis

Kovo 30 d. 12 val. Šiuolaikinio meno centras organizuoja Šeimų savaitgalį. Suaugusiesiems ir vaikams bus vedamos ekskursijos po Šiuolaikinio meno centre rodomas parodas. Po to vaikai bus kviečiami dalyvauti menininkės ir kuratorės Onos Juciūtės kūrybinėse dirbtuvėse, jų metu bus kalbama apie būdus daiktams atrasti antrus namus, vaizduosime kokias istorijas pasakoja mus supantys objektai ir pasitelkdami menamas jungtis sudėliosime kolekciją.

Rekomenduojamas vaikų amžius 7 – 11 metų. Užsiėmimo trukmė – 2 valandos.
Būtina registracija adresu – [email protected] arba telefono numeriu +37065569198